WIZYTACJA KANONICZNA

bpJacek

Dnia 5 października (czwartek) w naszej Parafii będzie miała miejsce WIZYTACJA KANONICZNA, która przeprowadzi J.E. Ks. Biskup JACEK KICIŃSKI, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej

Wizytacja Kanoniczna odbywa się w każdej parafii raz na 5 lat. Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić. Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie.

Szczegółowy program Wizytacji:

13.00 Odwiedziny w Przedszkolu Sióstr Jadwiżanek
13.15 Spotkanie z Siostrami Jadwiżankami klasztor / plebania
14.15 Spotkanie z władzami gminy Mietków oraz z dyrekcjami placówek oświaty – Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Mietkowie)
15.00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA i Spotkanie ze wspólnotą w UJOWIEkościół pw. Św. Jakuba
15.30 Modlitwa na cmentarzu komunalnym w Wawrzeńczycach
15.40 DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA i Spotkanie z Radami Kościelnymi i członkami Żywego Różańca z WAWRZEŃCZYC i MIETKOWA – kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach
16.20 DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA i Spotkanie ze wspólnotą w STRÓŻYkościół pw. Św. Jana Chrzciciela
18.00 EUCHARYSTIA z udzieleniem sakramentu bierzmowania (15 osób) – kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach

Bieżące Aktualności

INTENCJA PAPIESKA NA MARZEC 2024

franciszek1

Za współczesnych męczenników

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII

Triduum Plakat

WIELKI TYDZIEŃ. PRZEWODNIK

wielkitydzien

DO POBRANIA ZA DARMO! Zachęcam do lektury aby jak najlepiej przeżyć ten ŚWIĘTY CZAS!

Przewodnik dostępny na stronie:

Tak piszą o przewodniku autorzy:

Ta książka pomoże Ci na nowo przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia, najważniejszego okresu w Kościele. Prostym językiem wyjaśniamy symbole, wprowadzamy do czytań z danego dnia, przypominamy piękne zwyczaje.