WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

swieczka-znicz_22420435

W Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) Msze święte odprawione będą w następującym porządku:

• 7.30  –  WAWRZEŃCZYCE
  • 9.00 – UJÓW
  • 10.15 – STRÓŻA z procesją na cmentarz
  • 12.30  – WAWRZEŃCZYCE z procesją (2 stacje na cmentarzu przykościelnym + 3 stacje na cmentarzu komunalnym).

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze święte:

• 9.00  – UJÓW
  • 16.00  – STRÓŻA
  • 18.00  – WAWRZEŃCZYCE

Pamiętajmy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada istnieje możliwość zdobycia odpustu zupełnego, przy spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej i Komunia św.; nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga; dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Maryjo.

Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę się w intencji zmarłych

Bieżące Aktualności

INTENCJA PAPIESKA NA MARZEC 2024

franciszek1

Za współczesnych męczenników

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII

Triduum Plakat

WIELKI TYDZIEŃ. PRZEWODNIK

wielkitydzien

DO POBRANIA ZA DARMO! Zachęcam do lektury aby jak najlepiej przeżyć ten ŚWIĘTY CZAS!

Przewodnik dostępny na stronie:

Tak piszą o przewodniku autorzy:

Ta książka pomoże Ci na nowo przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia, najważniejszego okresu w Kościele. Prostym językiem wyjaśniamy symbole, wprowadzamy do czytań z danego dnia, przypominamy piękne zwyczaje.