RODZINA RODZINIE

Plakat_Caritas_rodzina_rodzinie_b2

Nie bądź obojętnym na cierpienie bliźniego. Jak włączyć się w program „Rodzina Rodzinie”?

Każda osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie, które cierpią z powodu zagrożenia wojennego ♦ Prosty sposób, jak włączyć się w akcję „Rodzina Rodzinie” ♦ Organizatorem programu pomocy jest Caritas Polska.

„Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować” – powiedział papież Franciszek, dlatego Caritas poprzez program „Rodzina Rodzinie” obejmuje wsparciem konkretne rodziny poszkodowane w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii

Pomaga:

1. Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii

2. Uchodźcom z Syrii w Libanie

3. Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym

Jak można pomóc?

Każde środowisko, wspólnota czy dowolna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl W sekcji RODZINY OCZEKUJĄCE NA WSPARCIE przedstawione są dwie rodziny:

• pierwszą rodzinę można wesprzeć przekazując dowolną, stałą kwotę przez okres sześciu miesięcy, włączając się do zbiórki wraz z innymi darczyńcami. Koło wykresu informuje, ile środków potrzeba do objęcia tej rodziny systematyczną pomocą, każdy z darczyńców przekazuje ich dowolną część. Opcja ta dedykowana jest darczyńcom indywidualnym.
  • drugą rodzinę można objąć pomocą całościową zostając jej patronem przez 6 miesięcy, pokrywając w całości potrzebny jej budżet. Opcja ta dedykowana jest parafiom, wspólnotom, instytucjom.

Po wyborze rodziny należy wypełnić deklarację pomocy finansowej zobowiązującą do przekazywania konkretnych kwot przez okres 6 miesięcy. Do godziny czasu po wypełnieniu ankiety na wskazany w deklaracji mail przyjdzie korespondencja informująca o sposobie finansowania wybranej rodziny.

Oprócz zobowiązania do wsparcia wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy można wykonać Gest Solidarności – czyli dokonać jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości. Wpłata ta zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych.

Na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl znajdują się dwie listy rodzin: oczekujące na wsparcie oraz wspierane. Można przeczytać ich krótki opis, zobaczyć zdjęcia oraz poznać skalę potrzeb.

W dolnej części strony znajduje się sekcja darczyńców, w której możemy zobaczyć listę osób indywidualnych i instytucjonalnych tworzących wspólnotę darczyńców.

Bieżące Aktualności

INTENCJA PAPIESKA NA MARZEC 2024

franciszek1

Za współczesnych męczenników

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII

Triduum Plakat

WIELKI TYDZIEŃ. PRZEWODNIK

wielkitydzien

DO POBRANIA ZA DARMO! Zachęcam do lektury aby jak najlepiej przeżyć ten ŚWIĘTY CZAS!

Przewodnik dostępny na stronie:

Tak piszą o przewodniku autorzy:

Ta książka pomoże Ci na nowo przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia, najważniejszego okresu w Kościele. Prostym językiem wyjaśniamy symbole, wprowadzamy do czytań z danego dnia, przypominamy piękne zwyczaje.