PIELGRZYMKA – ŚWIĘTOKRZYSKIE

JĘDRZEJÓW  – WIETRZNIA – KADZIELNIA – KIELCE – ŚWIĘTY KRZYŻ – NOWA SŁUPIA – ŚWIĘTA KATARZYNA – CIEKOTY – KARCZÓWKA – WĄCHOCK

TERMIN: 30.06 – 02.07.2021

CENA:  600 zł. (przy grupie 50 osób) CENA:  625 zł. (przy grupie 40 osób) CENA:  650 zł. (przy grupie 30 osób)

Dzień 1: wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 04.00, bezpośredni przejazd do Jędrzejowa –Archiopactwo Cysterskie. Następnie zwiedzanie Kadzielni– rezerwat geologiczny z najpiękniejszym w Polsce amfiteatrem wykutym w skale (jeżeli będzie dostępny), następnie przejazd do Wietrzni – Centrum Geoedukacji w celu zapoznania się z wiedzą geologiczną i geograficzną regionu. Przejazd do Kielc – spacer po starówce, katedra NMP, Pałac Biskupów Krakowskich ( z zewnątrz). Obiadokolacja i nocleg w ośrodku pod Kielcami.

Dzień 2: Śniadanie, wyjazd na Św. Krzyż – Spod klęczącego pielgrzyma „Emeryka”- wejście na Łysiec (Łysą Górę) tzw. Drogą Królewską- wejście trwa ok. 40 min. i jest bardzo przyjemne ze względu na otoczenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na Św. Krzyżu zwiedzanie: opactwo pobenedyktyńskie z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów krypta Jeremiego Wiśniowieckiego, gołoborze- rumowisko skalne, z którego roztacza się przepiękna panorama na Góry Świętokrzyskie. Postój w Nowej Słupi, gdzie znajduje się osada średniowieczna, następnie przejazd do św. Katarzyny – kościół i Klasztor Benedyktynek raz Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Przejazd do miejscowości Ciekoty – dworek Stefana Żeromskiego, gdzie spędził dzieciństwo. Powrót do hotelu, wieczór integracyjny dla grupy. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Karczówki – Bazylika Katedralna NMP, położony na wzgórzu Zespół Klasztorny Bernardynów następnie przejazd do Wąchocka– XII wieczne opactwo Cystersów z najlepiej zachowanymi w Polsce wnętrzami w stylu romańskim.

Świadczenia: – przejazd autokarem – 2 noclegi, pokoje 2-os. z łazienkami – 2 śniadania i 2 obiadokolacje w tym jedna integracyjna – opieka pilota – przewodnika na całej trasie – biletów wstępów oraz opłaty za przewodników, parkingi

Biuro Podróży CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2 tel. +48 71/79 78 622, kom. +48 535 242 700

Bieżące Aktualności

INTENCJA PAPIESKA NA MARZEC 2024

franciszek1

Za współczesnych męczenników

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII

Triduum Plakat

WIELKI TYDZIEŃ. PRZEWODNIK

wielkitydzien

DO POBRANIA ZA DARMO! Zachęcam do lektury aby jak najlepiej przeżyć ten ŚWIĘTY CZAS!

Przewodnik dostępny na stronie:

Tak piszą o przewodniku autorzy:

Ta książka pomoże Ci na nowo przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia, najważniejszego okresu w Kościele. Prostym językiem wyjaśniamy symbole, wprowadzamy do czytań z danego dnia, przypominamy piękne zwyczaje.