6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5.05.2024

1. Msze święte od poniedziałku do piątku wraz z nabożeństwem majowym o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach. W sobotę MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE.
  2. W poniedziałek, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej do godz. 20.00.
  3. Spotkania:
  • Dzieci przeżywające w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zapraszam z rodzicami we wtorek na Mszę świętą – po Mszy spotkanie
  • Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w środę po Mszy świętej.
  1. W poniedziałek przypada Święto Świętych Filipa i Jakuba, apostołów, a w środę (8 maja) UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.
  2. W sobotę (11 maja) – PARAFIALNY WYJAZD INTEGRACYJNY. Wyjazd o godz. 9.00 z każdej miejscowości ze stałego miejsca – udajemy się do Głębowic koło Wołowa – zwiedzanie Zespołu Poklasztornego Karmelitów, Msza święta, obiad w Domu Rekolekcyjnym GARNIERÓWKA oraz wspólnie spędzony czas. Koszt (autokar + zwiedzanie + obiad) to 90 złotych. Są jeszcze wolne miejsca.
  3. Zapraszam na pielgrzymki:
  • pielgrzymka autokarową do Włoch: PADWA – PIZA – FLORENCJA – SIENA – ASYŻ – CASCIA – RZYM i WATYKAN 3 DNI – MANOPPELO – LORETO – WENECJA, termin: 19-29 września; cena: 3 500zł + 150 euro.
  • Pielgrzymka do Gietrzwałdu 24-25-26 czerwca (cena 720 zł)
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) – Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o naszych świętych – filarach polskiej maryjności; o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu; o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy oraz Mały Gość Niedzielny na maj i Gość Niedzielny Historia (12zł) – Co wiemy o Maryi?
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Sandry Rogali i Pan Dariusz Rogala
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Franciszka Falewskiego i Rodzina Pana Mariusza Trębacza