ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o 12.30 zostanie udzielony sakrament bierzmowania.
  2. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym wraz z nabożeństwem czerwcowym:
  • W poniedziałek – 2-gi Dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła – Msze święte: 16.00 UJÓW, 17.15 STRÓŻA, 18.30 WAWRZEŃCZYCE.
  • we wtorek i środę – w Kaplicy Sióstr;
  • w czwartek (13 czerwca) adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa, następnie Msza święta. Po Mszy świętej NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – różaniec i procesja maryjna.
  • w piątek – Msza święta o godz. 18.00, w sobotę o godz. 9.00
  1. Młodzież klas siódmych i ósmych, która przygotowuje się do bierzmowania, zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 17.00.
  2. W tym roku, 14 czerwca (piątek) Siostry Jadwiżanki przeżywają 160 rocznicę założenia zgromadzenia oraz przypada 110 rocznica obecności Sióstr w Wawrzeńczycach. Z tej racji – w najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza święta w intencji Sióstr a w najbliższą niedzielę (16 czerwca) będą gościły w naszej Parafii i wspólnie z nami przeżywały wspomniane Jubileusze Siostry z Domu Prowincjalnego we Wrocławiu z Matką Prowincjalną Franciszką oraz wicerektorem Seminarium Duchownego ks. Przemysławem Vogtem, który będzie głosił Słowo Boże.
  3. Zbliżamy się powoli do Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze jak co roku przygotowują  poszczególne wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy.
  4. Koncert uwielbienia „Wniebogłosy” odbędzie się w Boże Ciało we Wrocławiu na pl. Wolności o godz. 19.00. Koncert to wspólna modlitwa i radosne świętowanie, uwielbienie Boga za Jego obecność pośród nas oraz za sam dar Eucharystii. Wstęp wolny.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  6. W zeszłą niedzielę w ramach zbiórki do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebrano 647zł.
  7. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Franciszka Capa i Pani Zofia Paluszkiewicz
  • Przed Bożym Ciałem – Rodzina Pani Małgorzaty Piotrowskiej-Kulig i Rodzina Pani Jolanty Żygadło
  • w przyszłym tygodniu – Pani Jadwiga Tarapata i Pani Genowefa Kowalska

Zapowiedzi przedślubne:

• Mariusz Kukuła, kawaler, zam. Mietków i Magdalena Dorota Szcześniak, panna, zam. Mietków – zapowiedź 1. – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.