ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 4.06.2017

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
  2. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia oraz sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. Msze święte od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem czerwcowym.
  4. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  5. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona nabożeństwem czerwcowym, następnie – Msza święta.
  6. Od piątku do niedzieli udajemy się z naszej Parafii na pielgrzymkę do Kodnia i Niepokalanowa. W piątek i niedzielę Msze święte odprawiać będzie ks. Krzysztof Ora. W SOBOTĘ MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE. Spotkanie informacyjne przed pielgrzymką we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
  7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  8. Zbliżamy się powoli do Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze w tym roku przygotowują  poszczególne wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Proszę aby w procesji niesione były sztandary z wszystkich naszych kościołów. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy.
  9. Spotkanie Rad Parafialnych w sprawie organizacji procesji Bożego Ciała w poniedziałek (5 czerwca) po wieczornej Mszy świętej w kościele w Wawrzeńczycach. Spotkanie dla ministrantów z całej Parafii przed Uroczystością Bożego Ciała w czwartek po Mszy świętej.
  10. Zapraszam dzieci (nie tylko komunijne) do aktywnego włączenia się w procesję Bożego Ciała – sypanie kwiatków, niesienie proporców i poduszek. Spotkanie organizacyjne w przyszły poniedziałek (12 czerwca) po Mszy świętej wieczornej.
  11. Wizytacja parafii odbędzie się 5 października (czwartek) – wizytację przeprowadzi Biskup Jacek Kiciński. Wcześniej będziemy mieli wizytacje pomocnicze. Już w ten wtorek odbędzie się wizytacja gospodarcza parafii.
  12. Dzieci po 3 klasie szkoły podstawowej i młodzież zapraszam na wakacyjny wyjazd organizowany przez Parafię od 3 do 7 lipca. Szczegóły na osobnych plakatach i ulotkach.
  13. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Wojciecha Wąsowskiego i Pani Doroty Wizimirskiej.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Mariana Marciniaka i Pana Arkadiusza Marciniaka

Zapowiedzi przedślubne:

• Marcin Wojciech TWORZYDŁO, kawaler, zam. Sobótka – Justyna Maria JAROSZ, panna, zam. Mietków
  • Dawid Van THAI THAN, kawaler, zam. Wrocław – Paulina Monika RADWAN, panna, zam. Stróża