ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020

1. Zgodnie z obowiązującymi od 30.05.2020r. przepisami ZNIESIONY ZOSTAŁ LIMIT OSÓB OBECNYCH W KOŚCIELE!!! Wszystkie osoby, poza księdzem, przebywające w kościołach i kaplicach, mają OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży.
  2. Zachęcam, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach w kościołach czy to w niedzielę czy we Mszy św. w tygodniu.
  3. Z dniem 6 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Wiernych usprawiedliwia choroba, potrzeba opieki nad chorym lub w czasie epidemii ciężka obawa przed zarażeniem.
  4. Korzystający z dyspensy korzystają z transmisji Mszy św. za pomocą środków społecznego. Pamiętajmy, że kiedy uczestniczymy we Mszach świętych przez transmisje medialne – w takiej modlitwie przyjmujemy odpowiednią, postawę, wyłączamy się z innych zajęć i skupiamy się na liturgii.
  5. Msze święte w tygodniu:
  • W poniedziałek – 2-gi Dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła – Msze święte: 9.00 UJÓW, 16.00 STRÓŻA, 18.00 WAWRZEŃCZYCE.
  • We wtorek i środę – w kościele parafialnym o godz. 18.00 – po Mszy świętej różaniec w intencji oddalenia pandemii koronawirusa i nabożeństwo czerwcowe.
  • W czwartek i piątek (1 piątek miesiąca) – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – o 17.20 różaniec i nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 Msza święta. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  • w sobotę – Różaniec i nabożeństwo czerwcowe o godz. 8.30. Msza święta o godz. 9.00. Po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Zawieszone pozostają odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca. Wyjątkiem są osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Takie sytuacje należy zgłaszać telefonicznie.
  2. Zbliżamy się powoli do Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z planowaną procesją do czterech ołtarzy. Szczegóły przeżywania Bożego Ciała będą jeszcze ustalane. Ołtarze jak co roku przygotowują  poszczególne wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy.
  3. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła: W tym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Knapka i Rodzina Pana Mariana Skwarczka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Zbigniewa Chabzdy i Pani Teresa Drabik

Zapowiedzi przedślubne:

Bartosz Zaremba, kawaler, zam. Jawor i Agata Agnieszka Rokita, panna, zam. Mietków – zapowiedź 1. – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.