ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

1. W poniedziałekDrugi Dzień Zielonych ŚwiątŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA – Msze święte: UJÓW 9.00, STRÓŻA 16.30 i WAWRZEŃCZYCE 18.00.
  2. We wtorek i środę (ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP) – Msza święta o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach.
  3. Ministrantów zapraszam w środę na zbiórkę po wieczornej Mszy świętej.
  4. W czwartek ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem czerwcowym, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  5. W piątek – pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem czerwcowym, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  6. Odwiedziny chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych – proszę zgłaszać do czwartku włącznie.
  7. Dzieci rocznicowe z Rodzicami zapraszam w piątek – na spowiedź pierwszopiątkową i Mszę świętą, po której spotkanie organizacyjne.
  8. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec i nabożeństwo czerwcowe, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to także XVI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA – w tym dniu zbiórka ofiar do puszek na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. Zapraszam na jednodniową Pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Termin: sobota (1 lipca). Koszt: 140zł. Osoby zapisane proszę o wpłacanie za wyjazd. Proszę także wpłacać na pielgrzymkę na Litwę. Spotkanie przed pielgrzymką na Litwę – 5 czerwca (poniedziałek) po Mszy świętej.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz czerwcowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Piotra Wosińskiego i Rodzina Pana Andrzeja Krupy
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Synówki i Pani Janina Stryjska

Zapowiedzi przedślubne:

• Damian Augustyniak, kawaler, zam. Mietków i Monika Iwona Morawska, panna, zam. Lędzina – zapowiedź 3
  • Łukasz Ireneusz Pawelec, kawaler, zam. Stróża i Natalia Maura Nowak, panna, zam. Stróża – zapowiedź 2
  • Dawid Patryk Śmiałowski, kawaler, zam. Stróża i Patrycja Kałamarz, panna, zam. Wawrzeńczyce – zapowiedź 1

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.