ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

1. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym wraz z nabożeństwem majowym:
  • W poniedziałek – 2-gi Dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła – Msze święte: 16.00 UJÓW, 17.15 STRÓŻA, 18.15 WAWRZEŃCZYCE.
  • Od wtorku do piątku – o godz. 18.00 w kościele parafialnym – WYJĄTEK: środa – o godz. 17.00
  • adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem majowym, następnie Msza święta. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  • w sobotę – o godz. 9.00,
  1. Pół godziny przed Mszą świętą wspólna modlitwa różańcowa – po Mszy świętej nabożeństwo majowe (Litania Loretańska) – z wyjątkiem czwartku – wtedy nabożeństwo majowe po różańcu na zakończenie adoracji.
  2. Pierwsza Spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystąpią po raz pierwszy do Stołu Eucharystycznego w piątek o godz. 16.00.
  3. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą Niedzielę – 30 maja o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Wawrzeńczycach. W związku z tym pozostałe Msze święte będą odprawiane: WAWRZEŃCZYCE – 8.00, 10.00 oraz 11.30 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej / Stróża – 11.15 / Ujów – 12.30. Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Ora.
  4. Zbliżamy się powoli do Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze jak co roku przygotowują  poszczególne wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej:
  • w Gościu Niedzielnym: Europa powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu. Co to oznacza dla pielgrzymów i turystów? Oraz o najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele.
  • W Małym Gościu: o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, papieskiej Gwardii Szwajcarskiej i inne
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych
  • przed Bożym Ciałem – Rodzina Pana Dariusza Majchrowskiego i Rodzina Pana Sławomira Ołdaka
  • w przyszłym tygodniu – Pan Jan Misiurka i Pani Józefa Misiurka oraz Rodzina Pana Dariusza Rogali

Zapowiedzi przedślubne:

Michał Chwastyk, kawaler, zam. Nowa Wieś Kącka i Klaudia Borowska, panna, zam. Ujów – zapowiedź 1 – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.