ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018

1. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach majowych po każdej Mszy świętej.
  2. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym wraz z nabożeństwem majowym:
  • W poniedziałek – 2 Dzień Zielonych Świat – święto NMP Matki Kościoła – Msze święte: 16.00 UJÓW, 17.00 STRÓŻA, 18.00 WAWRZEŃCZYCE.
  • od wtorku do piątku – o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach;
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15 zakończona nabożeństwem majowym, następnie Msza święta.
  • w sobotę – Msza święto wyjątkowo o godz. 8.00,
  1. Pierwsza Spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystąpią po raz pierwszy do Stołu Eucharystycznego w piątek o godz. 16.00.
  2. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Niedzielę – 27 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Wawrzeńczycach. W związku z tym porządek Mszy świętych będzie następujący: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.30 Stróża, 11.00  Wawrzeńczyce – PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA, 13.00 Ujów.
  3. Zbliżamy się powoli do Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze w tym roku przygotowują  poszczególne wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Proszę aby w procesji niesione były sztandary z wszystkich naszych kościołów. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy.
  4. Koncert uwielbienia „Wniebogłosy” odbędzie się w Boże Ciało we Wrocławiu na pl. Wolności o godz. 19.00. Koncert to wspólna modlitwa i radosne świętowanie, czas rozbudzenia na nowo wiary i uwielbienia Boga za Jego obecność pośród nas oraz za sam dar Eucharystii. Do udziału w koncercie zapraszamy osoby w każdym wieku. Wstęp wolny.
  5. Osoby, które wyjeżdżają na Pielgrzymkę do Małopolski i na Podkarpacie przypominam, żeby do końca maja uregulować wpłatę.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  7. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzice dzieci komunijnych
  • Przed Bożym Ciałem – Rodziny Pana Grzegorza Synówki i Pana Tomasza Jaskulskiego.
  • w przyszłym tygodniu przed niedzielą – Rodzina Pana Franciszka Capa i Pani Zofia Paluszkiewicz.