WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29.05.2022

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 11.15 – trzynaścioro dzieci z naszej Parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii świętej. Polecajmy je Panu Bogu wypraszając dla nich głęboką wiarę i szczerą miłość do Boga. Do piątku dzieci będą przeżywały Biały Tydzień.
  2. Msze święte odprawiane są dzisiaj: WAWRZEŃCZYCE – 8.00, 10.00 oraz 11.15 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej / STRÓŻA – 10.45.
  3. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek – Msza święta poza parafią – wyjazd z dziećmi na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego
  • od wtorku do piątku – Msza święta w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  • w sobotę – w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  1. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – do której przygotowujemy się poprzez Nowennę.
  2. Ostatnie nabożeństwo majowe we wtorek, a od środy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa we wtorek i środę po Mszy świętej.
  3. W czwartek i piątek (1 czwartek i 1 piątek miesiąca) – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem czerwcowym, następnie Msza święta o godz. 18.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  4. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.30 różaniec i nabożeństwo majowe, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam we wtorek i piątek na Mszę świętą, a po niej na spotkanie.
  6. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w czwartek po Mszy świętej.
  7. Do końca maja wpłacamy na wyjazd do Pragi, Wiednia i Budapesztu oraz pierwszą ratę (1000zł) na pielgrzymkę do Lourdes. Spotkanie organizacyjne dla obu pielgrzymek w piątek, 10 czerwca, po Mszy świętej.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny” (numer czerwcowy).
  9. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Jamroza oraz Rodzina Pana Marka Błaszczyka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Roberta Łygasa oraz Pani Anna Hirschberg