WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 28.05.2017

1. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy świętej o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek o godz. 13.00 dodatkowa Msza święta, którą celebrować będą kapłani z roku święceń 2001. Serdecznie zapraszam.
  3. Inicjujemy w Parafii pomysł na „Kino z wartościami”. Zapraszam na pokaz filmu fabularnego pt. „Ślady stóp” przybliżający Drogę pielgrzymią Św. Jakuba tzw. CAMINO. Film zostanie wyświetlony w kościele Św. Jakuba w Ujowie o godz. 19.00. Wstęp jest wolny – jeśli ktoś będzie chciał może wesprzeć rozpoczynający się remont świątyni. Przy okazji projekcji gościł będzie wśród nas Kapelan Dróg Św. Jakuba – ks. Tomasz Gospodaryk.
  4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  5. W czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy świętej.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca: w Stróży – spowiedź od godz. 16.00, Msza św. o godz. 16.30; w Wawrzeńczycach – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – przed południem odwiedziny chorych, okazja do spowiedzi od godz. 17.15, następnie Msza o godz. 18.00, którą odprawiać będą dwaj kapłani wyświęceni w ostatnią sobotę: Ks. Marcin Bącela i Ks. Tomasz Kowalski. Po Mszy świętej zostanie udzielone każdemu indywidualne błogosławieństwo prymicyjne (wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami)
  8. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 8.30 różaniec i nabożeństwo czerwcowe, o godz. 9.00 Msza święta. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Kończy się wtedy okres Wielkanocy – to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Pierwsza niedziela czerwca to także Święto Dziękczynienia. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. Powrócił na swoje miejsce po konserwacji witraż baranka paschalnego w prezbiterium kościoła w Ujowie.
  11. W czerwcu będzie ścinany jesion koło zakrystii w Wawrzeńczycach. Osoby zainteresowane zakupem drzewa proszę o kontakt. Pieniądze te w części pokryją koszty ścięcia drzewa.
  12. Rady Parafialne Mietkowa i Wawrzeńczyc proszą o składanie ofiar, które przeznaczone będą na fundusz gospodarczy kościoła. Rady zachęcają do składki 10 zł na miesiąc (120zł na rok) – osoby samotne 50% tej kwoty. Bliższe informacje i możliwość wpłat u Pań Sołtys.
  13. Spotkanie Rad Parafialnych w sprawie organizacji procesji Bożego Ciała w następny poniedziałek (5 czerwca) po wieczornej Mszy świętej w kościele w Wawrzeńczycach.
  14. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  15. w tym tygodniu – Rodziny Pana Franciszka Bieńko i Pani Helena Jarosz.
  16. w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Wojciecha Wąsowskiego i Pani Doroty Wizimirskiej.