WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24.05.2020

1. Zachęcam, w miarę istniejących możliwości, do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach w kościołach czy to w niedzielę czy we Mszy św. w tygodniu.
  2. Wszyscy wierni mogą – do odwołania – korzystać z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy podczas transmisji Mszy św. za pomocą środków społecznego. Pamiętajmy, że kiedy uczestniczymy we Mszach świętych przez transmisje medialne – w takiej modlitwie przyjmujemy odpowiednią, postawę, wyłączamy się z innych zajęć i skupiamy się na liturgii.
  3. Zgodnie z obowiązującymi od 17.05.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 10 m2) – w naszych świątyniach, może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie: w WAWRZEŃCZYCACH – 18 osób, w STRÓŻY i UJOWIE – 15 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. Wszystkie osoby, poza księdzem, przebywające w kościołach i kaplicach, mają OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży.
  4. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 18.00 – po Mszy świętej różaniec w intencji oddalenia pandemii koronawirusa i nabożeństwo majowe.
  • w sobotę – Różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 8.30. Msza święta o godz. 9.00.
  1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – w czasie adoracji różaniec i nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza święta.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego podczas codziennych nabożeństw majowych.
  3. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła: W tym tygodniu – Rodzina Pana Henryka Rokickiego i Rodzina Pana Franciszka Bieńko

• w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzeja Knapka i Rodzina Pana Mariana Skwarczka