WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii to także Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce podczas Mszy świętej o godz. 11.00 w Wawrzeńczycach. Pozostałe Msze święte w tym dniu: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.45 Stróża i 11.00 Ujów – pomoc duszpasterską w tym dniu będzie służył ks. Krzysztof Ora.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 18.00 – NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ W ŚRODĘ!!!
  • w sobotę – Msza święta o godz. 15.00 wraz udzieleniem sakramentu Chrztu świętego.
  1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej. Wyjątek w czwartek – nabożeństwo o 17.45.
  2. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem majowym, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. Zapraszam na Pielgrzymkę na Jasną Górę z dziećmi pierwszokomunijnymi w środę, 24 maja. Wyjazd o godz. 6.00. Pobyt na Jasnej Górze do 15.00. Koszt 70 zł.
  5. Zapraszam na jednodniową Pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Termin: sobota (1 lipca). Koszt: 140zł.
  6. Proszę wpłacać na pielgrzymkę na Litwę do 10 czerwca. Spotkanie przedpielgrzymkowe 5 czerwca (poniedziałek) po Mszy świętej.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz majowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Marka Lichwy i Rodzina Pana Edwarda Czyżowicza
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Piotra Wosińskiego i Rodzina Pana Andrzeja Krupy

Zapowiedzi przedślubne:

• Damian Augustyniak, kawaler, zam. Mietków i Monika Iwona Morawska, panna, zam. Lędzina – zapowiedź 2
  • Łukasz Ireneusz Pawelec, kawaler, zam. Stróża i Natalia Maura Nowak, panna, zam. Stróża – zapowiedź 1

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.