TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4.06.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to także XVI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA – po Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W poniedziałek – Msza święta o godz. 17.00 w Wawrzeńczycach. Spotkanie przed pielgrzymką na Litwę – po Mszy świętej.
  3. We wtorek i środę – Msza święta o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach.
  4. W czwartek – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.45 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze jak co roku przygotowują  wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. W procesji niesiemy chorągwie z każdego kościoła oraz feretrony. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i niesienia emblematów. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów.
  5. W dniach Oktawy Bożego Ciała Msza święta z procesją eucharystyczną w piątek w Wawrzeńczycach o godz. 18.00, w sobotę w Stróży o godz. 9.00.
  6. Ksiądz Arcybiskup udzielił DYSPENSY od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 9 czerwca 2023 r. (piątek po uroczystości Bożego Ciała).
  7. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała w Ujowie.
  8. Koncert Uwielbienia wNiebo Głosy odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała we Wrocławiu na Placu Wolności o godz. 19.30. Wstęp wolny.
  9. Przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało – wtorek od godz. 18.00 w świetlicy w Wawrzeńczycach.
  10. Proszę o wpłacanie za pielgrzymkę do Łagiewnik (1 lipca) – koszt 140 złotych.
  11. W maju przyszłego roku rozpocznie się Synod Archidiecezji Wrocławskiej, którego cele są następujące: doświadczyć spotkania z Bogiem we wspólnocie Ludu Bożego; rozeznać, przemyśleć i przeorganizować kształt struktur kościelnych dla odnowy wiary i owocnej misji; zarysować wizję życia Kościoła, która pozwoli wyprzedzać nadchodzące wydarzenia oraz wspólnie przeżyć Jubileusze Kościoła Powszechnego w roku 2025 i 2033. W każdej Parafii do końca czerwca ma zostać powołany Zespół Synodalny, który będzie częścią Synodu poprzez modlitwę, dzielenie się Słowem Bożym, konferencje oraz możliwość zgłaszania praktycznych propozycji zmierzających do poprawy sytuacji duszpasterskiej w naszej Archidiecezji. Spotkania będą odbywały się od września raz w miesiącu. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do 25 czerwca.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz czerwcowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  13. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Pana Andrzeja Synówki i Pani Janina Stryjska
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Marzeny Kałamarz i Pani Helena Myślicka

Zapowiedzi przedślubne:

• Łukasz Ireneusz Pawelec, kawaler, zam. Stróża i Natalia Maura Nowak, panna, zam. Stróża – zapowiedź 3
  • Dawid Patryk Śmiałowski, kawaler, zam. Stróża i Patrycja Kałamarz, panna, zam. Wawrzeńczyce – zapowiedź 2

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.