TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27.05.2018

1. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, a od piątku w nabożeństwach czerwcowych po każdej Mszy świętej.
  2. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym od poniedziałku do środy – o godz. 18.00 w Wawrzeńczycach; W środę od 10.00 odwiedziny chorych (zamiast w 1 piątek miesiąca)
  3. W czwartek, 31 majaUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze święte w tym dniu: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy jak w poprzednim roku: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Do Bożego Ciała przygotujmy się przede wszystkim duchowo aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię Świętą – okazja do spowiedzi w środę od godz. 17.00.
  4. Proszę aby w procesji niesione były sztandary z wszystkich naszych kościołów. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów (nie tylko na trasie procesji) – flagi, emblematy. Zapraszam dzieci (nie tylko komunijne) do aktywnego włączenia się w procesję Bożego Ciała – sypanie kwiatków, niesienie proporców i poduszek.
  5. Koncert uwielbienia „Wniebogłosy” odbędzie się w Boże Ciało we Wrocławiu na pl. Wolności o godz. 19.00. Koncert to wspólna modlitwa i radosne świętowanie, czas rozbudzenia na nowo wiary i uwielbienia Boga za Jego obecność pośród nas oraz za sam dar Eucharystii. Do udziału w koncercie zapraszamy osoby w każdym wieku. Wstęp wolny.
  6. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie przez całą tak zwaną OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA.
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.30, następnie Msza o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną
  8. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 8.30 różaniec, następnie Msza święta oraz nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Pierwsza niedziela czerwca to Święto Dziękczynienia. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. Osobom, które wyjeżdżają na Pielgrzymkę do Małopolski i na Podkarpacie przypominam, żeby uregulować wpłatę na wyjazd do końca maja.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  12. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • Przed Bożym Ciałem – Rodziny Pana Grzegorza Synówki i Pana Tomasza Jaskulskiego.
  • przed niedzielą – Rodzina Pana Franciszka Capa i Pani Zofia Paluszkiewicz.
  • w przyszłym tygodniu – Pani Józefa i Pan Jan Misiurka oraz Rodzina Pana Dariusza Rogali.