TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019

1. Dzisiaj świętujemy w naszej Parafii 160 rocznicę założenia zgromadzenia oraz 110 rocznicę obecności Sióstr w Wawrzeńczycach. Goszczą w naszej Parafii Siostry z Domu Prowincjalnego we Wrocławiu z Matką Prowincjalną Franciszką oraz wicerektorem Seminarium Duchownego ks. Przemysławem Vogtem, który głosi Słowo Boże.
  2. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym wraz z nabożeństwem czerwcowym:
  • W poniedziałek – w Kaplicy Sióstr;
  • we wtorek – Msza święta dziękczynna za miniony rok szkolny o godz. 18.00. W tym dniu spowiedź na zakończenie roku szkolnego a jednocześnie przed Bożym Ciałem – od godz. 17.00 – w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • w środę – Msza św. o godz. 18.00.
  1. W czwartek, Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze jak co roku przygotowują  poszczególne wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy. Spotkanie organizacyjne w sprawie ołtarzy we wtorek w świetlicy w Wawrzeńczycach o godz. 19.00.
  2. Koncert uwielbienia „Wniebogłosy” odbędzie się w Boże Ciało we Wrocławiu na pl. Wolności o godz. 19.00. Koncert to wspólna modlitwa i radosne świętowanie, uwielbienie Boga za Jego obecność pośród nas oraz za sam dar Eucharystii. Wstęp wolny.
  3. w piątek – Msza święta z procesją eucharystyczną z racji Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00, w sobotę o godz. 9.00
  4. W niedzielę, 23 czerwca, Msza święta odpustowa w Stróży z racji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie ks. Michał Miśkiewicz – neoprezbiter pochodzący z Osieka. Z tej racji Msza święta w Ujowie o 9.45. Msze w Wawrzeńczycach bez zmian. W sobotę wigilia odpustu w Stróży – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia o godz. 17.30 zakończona Mszą świętą o godz. 18.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  2. W związku z czasem urlopowym ważniejsze sprawy kancelaryjne proszę załatwiać do 28 czerwca.
  3. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • Przed Bożym Ciałem – Rodzina Pani Małgorzaty Piotrowskiej-Kulig i Rodzina Pani Jolanty Żygadło
  • przed niedzielą – Pani Jadwiga Tarapata i Pani Genowefa Kowalska
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Janika i Pani Dorota Mazankiewicz

Zapowiedzi przedślubne:

Mariusz Kukuła, kawaler, zam. Mietków i Magdalena Dorota Szcześniak, panna, zam. Mietków – zapowiedź 2. – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.