TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11.06.2017

1. Msze święte od poniedziałku do środy o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem czerwcowym.
  2. We wtorek, 13 maja po Mszy świętej o 18.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników.
  3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze święte w tym dniu będą odprawione: 8.00 – UJÓW, 9.30 – STRÓŻA i 11.15 – WAWRZEŃCZYCE z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze w tym roku przygotowują  poszczególne wioski: I – Mietków, II – Wawrzeńczyce, III – Ujów i IV – Stróża. Do Bożego Ciała przygotujmy się przede wszystkim duchowo aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię Świętą – okazja do spowiedzi w środę od godz. 17.00.
  4. Proszę aby w procesji niesione były sztandary z wszystkich naszych kościołów. Proszę także zadbać o wystrój naszych domów – flagi, emblematy. Zapraszam dzieci (nie tylko komunijne) do aktywnego włączenia się w procesję Bożego Ciała – sypanie kwiatków, niesienie proporców i poduszek. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek (12 czerwca) po Mszy świętej wieczornej.
  5. Zapraszamy serdecznie do udziału w niezwykłym muzycznym wydarzeniu, którego celem jest złożenie dziękczynienia Bogu w 20-lecie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego „Eucharystia i Wolność”, podczas którego gościliśmy we Wrocławiu św. Jana Pawła II. Koncert Wniebogłosy odbędzie się w Boże Ciało 2017 we Wrocławiu na pl. Wolności o godz. 19.30.
  6. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie przez całą tak zwaną OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA. Postarajmy się przyjść na to spotkanie z Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Procesja w tym tygodniu po Mszy św. w piątek o godz. 18.00, w sobotę o godz. 9.00 oraz w niedzielę w każdym kościele (z wyjątkiem Mszy o godz. 8.00).
  7. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • Przed Bożym Ciałem – Rodziny Pana Mariana Marciniaka i Pana Arkadiusza Marciniaka.
  • Przed niedzielą – Rodzina Pana Eugeniusza Czerwonki i Pana Mariusza Susło
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Tomasza Grochowskiego i Pana Mieczysława Demczyszaka.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 13 VIŚw. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe)
  • 14VIBł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe)
  • 17 VIŚw. Brat Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik,  uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” (wspomnienie obowiązkowe)

Zapowiedzi przedślubne:

• Dawid Van THAI THAN, kawaler, zam. Wrocław – Paulina Monika RADWAN, panna, zam. Stróża – zapowiedź 2