ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 6.08.2017

1. W tym tygodniu Msze święte:
  • w poniedziałek i wtorek w kaplicy Sióstr,
  • w środę, czwartek i piątek w kościele parafialnym o godz. 18.00,
  • w sobotę w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  1. W czwartek, 10 sierpnia, przypada uroczystość Św. Wawrzyńca, Patrona naszej Parafii – główna uroczystość odpustowa ku czci Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach w przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, o godz. 13.00. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnego świętowania i modlitwy przez wstawiennictwo Naszego Patrona za całą naszą wspólnotę. W tym dniu pozostałe Msze święte: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.45 Stróża i 11.15 Ujów.
  2. Okazja do spowiedzi przed odpustem w piątek od godz. 17.00. W konfesjonale posługiwał będzie także ks. Krzysztof Ora.
  3. W niedzielę, 13 sierpnia NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników. Pro różańcu procesja fatimska.
  4. Dziękuję mieszkańcom Wawrzeńczyc za wyremontowanie drugiej ławki przy kościele. Został odnowiony także feretron ze scenami męczeństwa Św. Wawrzyńca i Zwiastowania NMP.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (5zł) i Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą Arki Noego (4zł), Nowe Życie (4zł) a także „Misyjne Drogi” (4zł)
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu (przed odpustem) – Pan Ryszard Bucior oraz Rodziny Pana Piotra Wosińskiego, Pani Józefy Furgał oraz Pana Andrzeja Krupy
  • w przyszłym tygodniu – Pani Janiny Jachym i Pana Mieczysława Sceliny.

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 7 VIIIBł. Edmunda Bojanowskiego (wspomnienie obowiązkowe)
  • 8 VIII Św. Dominika, prezbitera (wspomnienie obowiązkowe)
  • 9 VIIIŚw. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy (święto)
  • 10 VIII Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, Patrona Parafii (uroczystość)
  • 11 VIII Św. Klary, dziewicy (wspomnienie obowiązkowe)

Zapowiedzi przedślubne:

• Łukasz Jan PAJĄCZKOWSKI, z Ujowa – Ewa Wiktoria z d. LEŚNIAK, z Krzczonowa – zapowiedź 1