ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01.2023

1. Polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłego wczoraj Papieża Emeryta Benedykta XVI. Zapraszam na Mszę świętą w intencji zmarłego Ojca Świętego, w środę, 4 stycznia o godz. 18.00. Zachęcam także do wspólnego zjednoczenia z całym Kościołem w dniu pogrzebu – przez pośrednictwo mediów – w czwartek, 5 stycznia, o godz. 9.30.
  2. Msze święte w tygodniu (ze względu na Kolędę w różnych godzinach):
  • w poniedziałek i wtorek – Msza św. o godz. 16.00
  • w środę – Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłego Papieża Emeryta Benedykta XVI
  • w czwartek – Msza święta o godz. 17.00
  1. W piątek, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. To także Misyjny Dzień Dzieci – ofiary złożone przy poświęceniu kadzidła i kredy przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.
  2. W sobotę Msza święta o godz. 9.00
  3. Wizyta duszpasterska – Kolęda w tym tygodniu (z wyjątkiem piątku) w Wawrzeńczycach:
  • poniedziałek (2 stycznia) – po Mszy św. o godz. 16.00 – Wawrzeńczyce ul. Kątecka nieparzyste 1-13 i parzyste 2-12 (od Stróży w stronę kościoła)
  • wtorek (3 stycznia) –po Mszy św. o godz. 16.00 – Wawrzeńczyce ul. Jarzębinowa a następnie ul. Kątecka 21a -25 (tzw. folwark)
  • środa (7 stycznia) – od godz. 16.00 – Wawrzeńczyce ul. Kątecka od 14 do 19 oraz parzyste od 20 do 24 (pobliże kościoła) – z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00
  • czwartek (5 stycznia) – po Mszy św. o godz. 17.00 – Wawrzeńczyce – Osiedle
  • sobota (7 stycznia) – od godz. 12.00 – Wawrzeńczyce ul. Kątecka parzyste 32-50 i nieparzyste 39-49 (od kościoła w stronę Kostomłotów)
  1. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się przy przeprowadzaniu parafii. Od 30 grudnia tymczasową siedzibą Parafii jest mieszkanie przy plebani w Strzelcach koło Świdnicy. Tam też będzie można załatwiać wszelkie sprawy kancelaryjne.
  2. Od Nowego Roku zmieni się porządek niedzielny Mszy świętych – pierwsza Msza święta będzie o 8.30. Pozostałe bez zmian.
  3. Zapasowe klucze do kościoła parafialnego są u Pani Doroty Czerwonki-Susło. Tam proszę także zostawiać składane przy tej okazji ofiary na kwiaty.
  4. Rada Parafialna w Stróży zaprasza na zabawę opłatkowo – karnawałową w świetlicy w Stróży – 28 stycznia (sobota) o godz. 20.00. Koszt 300zł od pary. Zapisy u Pani Sołtys Stróży.
  5. Druga część serialu The Chosen – Wybrani – 8 stycznia (niedziela) – Świdnica – godz. 19.00 – sala Teatru Miejskiego ŚOK (Rynek). Rezerwacja biletów także w naszej Parafii (cena 10 zł).
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny numer Świąteczno – Noworoczny (8zł) oraz Mały Gość Niedzielny – numer styczniowy (7zł).
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Leszka Czyżowicza i Rodzina Pana Sebastiana Malkowskiego
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Leszka Rajcy i Rodzina Pana Karola Rajcy