ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01.2017

1. Msze święte od poniedziałku do czwartku w Kaplicy Sióstr.
  2. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte według stałego porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. Przegląd Kolęd i Pastorałek odbędzie się w świetlicy w Milinie 6 stycznia o godz. 15.00.
  4. W sobotę1 sobota miesiąca – Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00.
  5. W STRÓŻY – w sobotę, Msza święta o godz. 00, a po niej spotkanie opłatkowo-mikołajowe dla dzieci i wszystkich mieszkańców w świetlicy wiejskiej.
  6. W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.15 pobłogosławienie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Od 2 stycznia rozpocznie się wizyta duszpasterska – Kolęda. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Proszę dzieci i młodzież o pochwalenie się zeszytami z religii oraz dzienniczkami z przygotowania do I Komunii i bierzmowania. Kolęda od poniedziałku do czwartku rozpoczynać się będzie o 00, w sobotę o 10.30. Dokładny plan na tablicy ogłoszeń.
  8. Została uruchomiona strona internetowa parafii: wawrzenczyce.archidiecezja.wroc.pl. Zapraszam do korzystania ze strony i proszę o ewentualne uwagi.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz wystrój świąteczny naszych świątyń. Dziękuję za ofiarowane do naszych świątyń choinki. Proszę o posprzątanie kościoła:

w tym tygodniu – rodzina Państwa Jamrozów i rodzina Państwa Błaszczyków.

w przyszłym tygodniu – rodzina Pana Mieczysława Mazankiewicza oraz rodzina Pana Jarosława Mazankiewicza.

1. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

KALENDARZ LITURGICZNY NA TEN TYDZIEŃ:

• 2 I – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła żyjących w IV wieku (wspomnienie obowiązkowe).
  • 3 I – Najświętszego Imienia Jezus (wspomnienie)