PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 6.08.2023

1. Msze święte w Wawrzeńczycach:
  • w poniedziałek – w WAWRZEŃCZYCACH: rano o godz. 8.30
  • we wtorek i środę – Mszy świętej nie będzie
  • w czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WAWRZYŃCA – w WAWRZEŃCZYCACH: Msza święta o godz. 18.00.
  • w piątek – w WAWRZEŃCZYCACH: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z okazją do spowiedzi przed odpustem, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  • w sobotę – w WAWRZEŃCZYCACH: Msze święte z udzieleniem sakramentu małżeństwa o godz. 14.00 i 16.00.
  1. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci św. Wawrzyńca. Msze święte w tym dniu: WAWRZEŃCZYCE – godz. 8.00, STRÓŻA – godz. 9.45, UJÓW – godz. 11.15 oraz WAWRZEŃCZYCE – o godz. 13.00 SUMA ODPUSTOWA z procesją eucharystyczną. Przewodniczyć będzie ks. Piotr Rozpędowski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
  2. Spowiedź przed odpustem w piątek od godz. 17.00. Posługiwać będzie ks. Krzysztof Ora.
  3. Sierpień po raz kolejny jest obchodzony jako miesiąc trzeźwości. Nie jest to nakaz ale zachęta do tego aby swój dar abstynencji ofiarować w intencji uwolnienia od nałogu osób zniewolonych chorobą alkoholową oraz w intencji ich rodzin.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz wakacyjne wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – PRZED ODPUSTEM – Rodzina Pana Jerzego Sakrajdy, Rodzina Pana Rafała Bieńko, Rodzina Pana Juliana Żygadło oraz Pani Dorota Żywiecka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Anny Kozieł i Pani Barbara Kozarowicz