OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2018

1. Dzisiaj z racji Dnia Św. Krzysztofa – Patrona kierowców – po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów i modlitwa za wszystkich ich użytkowników. Przy okazji poświęcenia ofiara przeznaczona będzie na zakup samochodów dla misjonarzy.
  2. Msze święte:
  • od poniedziałku do czwartku – w Kaplicy Sióstr
  • w piątek – w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  • w sobotę o godz. 9.00
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo w piątek o godz. 17.30.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Św. Jakuba w Ujowie o godz. 15. Spowiedź przed odpustem w kościele w Ujowie w sobotę o godz. 17.00 – po spowiedzi Msza święta o 17.30.
  3. 38 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia 2018 r. o godz. 6:00 i dotrze przed na Jasną Górę w piątek, 10 sierpnia. Przebiegać ona będzie pod hasłem: VENI!, podejmując rozważania poświęcone Duchowi Świętemu. Zapisy na pielgrzymkę w Kątach Wrocławskich po wieczornej Mszy świętej w kolejne niedziele lipca.
  4. Osoby, które z różnych względów nie mogą pielgrzymować pieszo, a chciałyby czynić to w sposób duchowy zapraszam do włączenia się do GRUPY DUCHOWYCH PIELGRZYMÓW. Są przygotowane specjalne materiały. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.
  5. Zapraszam na jednodniową PIELGRZYMKĘ DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Termin: sobota (22 września), koszt: 60zł.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pana Waldemara Misiurki i Pani Dorota Misiurka
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny Pana Karola Rajcy i Pana Leszka Rajcy

W tym tygodniu W KALENDARZU LITURGICZNYM WSPOMINAMY:

• 23 VII – Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy (Święto)
  • 24 VIIŚw. Kingi, dziewicy (wspomnienie obowiązkowe)
  • 25 VIIŚw. Jakuba, Apostoła (Święto)
  • 26 VII Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP (wspomnienie obowiązkowe)
  • 26 VII Św. Szarbela Makhlufa, prezbitera (wspomnienie)