11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

1. Msze święte od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 9.00. Po Mszy świętej nabożeństwo czerwcowe. Pół godziny przed Mszą świętą Różaniec.
  2. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie przez całą tak zwaną OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA. Postarajmy się przyjść na to spotkanie z Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Procesja do czwartku po Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek zakończenie Oktawy – błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
  3. W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu wyjątkowo zamiast w czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. Msza święta odpustowa w Stróży z racji zbliżającej się uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona kościoła w Stróży w najbliższą niedzielę, 21 czerwca, o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Kaczybura, wikariusz z Kątów Wrocławskich. ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. Z tej racji Msza święta w Ujowie o 9.45. Msze w Wawrzeńczycach bez zmian. Spowiedź przed odpustem w sobotę w Stróży o godz. 16.30.
  6. Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej będziemy przeżywali w naszej Parafii – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych wraz z rodzicami w poniedziałek po Mszy świętej.
  7. Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się w dwóch turach – pierwsza grupa w niedzielę – 5 lipca,, druga grupa – w niedzielę 23 sierpnia. Próba liturgiczna dla pierwszej grupy zostanie ogłoszona w przyszłą niedzielę.
  8. W lipcu został do nas skierowany na zastępstwo neoprezbiter Ks. Michał Staszak. W dni powszednie są wolne intencje – można zapisywać na ten czas Msze święte.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystość Bożego Ciała, tym którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała w naszej Parafii: przygotowanie symbolicznych ołtarzy w kościele; wszystkim, którzy nieśli chorągwie, baldachim; dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym proporce oraz Strażakom OSP, Scholii liturgicznej oraz ministrantom.
  10. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła: W tym tygodniu – Rodzina Janusza Misiurki i Rodzina Pana Piotra Chwastyka
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Sebastiana Kościelniaka i Rodzina Pana Wojciecha Smereki

Zapowiedzi przedślubne:

Bartosz Zaremba, kawaler, zam. Jawor i Agata Agnieszka Rokita, panna, zam. Mietków – zapowiedź 3. – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.