NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16.04.2017

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego poprzez zaangażowanie w liturgię tych dni: ministrantom, posługującym przez czytania i śpiewy (schola) posługa przy procesji rezurekcyjnej oraz przygotowanie dekoracji świątyni.
  2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze Św. według porządku niedzielnego. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona na Papieski Wydział Teologiczny i Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  3. Msze święte: we wtorek w Kaplicy Sióstr, od środy do piątku w kościele parafialnym o godz. 18.00, w sobotę – o godz. 8.30 (pół godziny wcześniej ze względu na wyjazd do Fatimy). Po Mszach Świętych w tygodniu Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  5. W piątek o godz. 17.30 DROGA ŚWIATŁA – na wzór Drogi Krzyżowej 14 stacji rozważania tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa.
  6. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w środę na wieczorną Mszę świętą, a po niej spotkanie formacyjne.
  7. Skarbonki z jałmużną wielkopostną przynosimy w niedzielę, 30 kwietnia.
  8. Za tydzień – ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Msze święte odprawi ks. Krzysztof Ora.
  9. Na czas pielgrzymki do Fatimy od 22 do 29 kwietnia zastępstwo w tygodniu (nagłe sprawy, pogrzeb) przejmuje ks. Rafał Kupczak z Kostomłotów – kontakt przez Siostrę Łucję.
  10. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu– Rodziny: Pana Henryka Rokickiego i Pana Józefa Kozarowicza.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny: Pana Jacka Susło i Pana Tomasza Susło.

K O M U N I K A T

15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

Z pozdrowieniem w Chrystusie Panu

WIKARIUSZ  GENERALNY