NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018

1. Jutro, w poniedziałek, 31 grudnia – we wspomnienie Św. Sylwestra, papieża, zakończymy rok kalendarzowy 2018. Msza święta dziękczynna za mijający rok o godz. 17.00. Wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  2. We wtorek, 1 stycznia 2017 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte w tym dniu o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW oraz 16.00 WAWRZEŃCZYCE.
  3. W środę (2 I) – Msza św. o 14.30 – POGRZEBOWA – śp. Wiktoria Sawicka
  4. W czwartek (3 I) – Msza św. w Kaplicy Sióstr.
  5. W tym tygodniu I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00 (w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu). Msza święta o godz. 17.30 – Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych (ze względu na niedawne przed Bożym Narodzeniem)
  6. W sobotę – 1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00.
  7. W niedzielę, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte według stałego porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. To także Misyjny Dzień Dzieci – ofiary złożone przy poświęceniu kadzidła i kredy przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.
  8. Szczegółowe informacje o Mszach Świętych od 24 grudnia do 1 stycznia – na plakacie.
  9. Wizyta duszpasterska – Kolęda w środę, czwartek i sobotę w Wawrzeńczycach
  • środa – od godz. 16.30 – Wawrzeńczyce ul. Kątecka 21-25 (tzw. folwark); następnie Osiedle.
  • czwartek – od godz. 16.00 – Wawrzeńczyce ul. Kątecka 20-50 i 27-49 (od kościoła w stronę Kostomłotów)
  • sobota – od godz. 11.00 – Wawrzeńczyce ul. Kątecka 1-19 i 2-18 (od Stróży do kościoła) oraz ul. Jarzębinowa.
  1. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Ziemi Świętej w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  3. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Pani Dorota Żywiecka i Rodzina Pana Juliana Żygadło
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Jerzego Sakrajdy i Pana Rafała Bieńko