NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – dzisiaj o godz. 16.30.
  2. .Msze święte: w poniedziałek – Msza święta w Stróży o godz. 17.00, we wtorek i w środę – w kościele parafialnym o godz. 00. Okazja do spowiedzi w te dni pół godziny przed Mszą.
  3. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w środę po Mszy świętej.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne – największe święta w ciągu roku, kiedy nie tylko wspominamy ale i uobecniamy dzieło naszego Odkupienia. Dołóżmy wszelkich starań, aby te dni, od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej, przeżyć jak najowocniej. Porządek Triddum Paschalnego w naszej parafii:

WIELKI CZWARTEK

• 18.30MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji (Ciemnicy) do 22.00

WIELKI PIĄTEKW tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły.

• 9.00 –  Początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 18.30NABOŻEŃSTWO WIELKIEGO PIĄTKU NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do 22.00

WIELKA SOBOTA

• 9.00 – Początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie
  • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: WAWRZEŃCZYCE: 10.00, 11.00, 12.00 i 12.30 / UJÓW 10.30 / STRÓŻA 11.30.
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • PRZERWA adoracji w Bożym Grobie od godziny 15.30 do godziny 17.00. Adoracja ponownie od 17.00 do 20.00.

WIELKA NOC (z soboty na niedzielę)

20.00UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ – najważniejsza Msza św. w ciągu całego roku – świętujemy Wielką, Świętą Noc Zmartwychwstania Pana Jezusa. PRZYNOSIMY ŚWIECE! Na zakończenie PROCESJA REZUREKCYJNA

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

6.30  Procesja Eucharystyczna Wielkanocna i Msza święta.

Kolejne Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego: STRÓŻA 9.45 / WAWRZEŃCZYCE 11.15 / UJÓW 12.30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze Święte według porządku niedzielnego.

1. Ofiara składana w Wielki Piątek przy adoracji krzyża jest przeznaczona, jak każdego roku, na utrzymanie Miejsc Świętych w Ziemi Świętej, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny, na Papieski Wydział Teologiczny i Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  2. Zapraszam do podejmowania „dyżurów” w czasie adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę aby kościół nie pozostawał sam – deklarować swoją obecność proszę u Ks. Proboszcza.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz Mały Gość Niedzielny (7zł) – numer kwietniowy
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – – Wielki Tydzień – Rodziny: Pana Zbigniewa Opalińskiego, Krzysztofa Rokity, Bartosza Zaremby oraz Pani Krystyna Susło
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Huberta Synówki i Pani Katarzyna Rokita