NIEDZIELA PALMOWA – 5.04.2020

1. Mając na względzie WZAJEMNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I ŻYCIE KAŻDEGO Z NAS, USILNIE ZACHĘCAM DO BEZWZGLĘDNEGO PRZESTRZEGANIA ZASAD ZWIĄZANYCH ZE STANEM EPIDEMII W POLSCE: – ZOSTAŃMY W DOMU!!! – we Mszach świętych i nabożeństwach uczestniczymy przez transmisje medialne – w takiej modlitwie przyjmujemy odpowiednią, postawę, wyłączamy się z innych zajęć i skupiamy się na liturgii. Przypominam, iż wejść do kościoła może nie więcej niż 5 osób – pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje mszalne. PROSZĘ O ZROZUMIENIE DLA NAŁOŻONYCH RESTRYKCJI i nie stawianie mnie w trudnej sytuacji podejmowania związanych z tą sytuacją przykrych decyzji.
  2. Dzisiaj GORZKIE ŻALE i Różaniec o godz. 30. Po nabożeństwie okazja do spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej.
  3. Msze święte od poniedziałku do środy – o godz. 18.00 a po niej RÓŻANIEC
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne – największe święta w ciągu roku, kiedy nie tylko wspominamy ale i uobecniamy dzieło naszego Odkupienia. Dołóżmy wszelkich starań, aby te dni, przeżyć jak najowocniej – korzystajmy z transmisji Liturgii. LITURGIA TRIDUUM (od czwartku do soboty) BĘDZIE SPRAWOWANA PRZY ZAMKNIĘTYCH DRZWIACH (w obecności Sióstr i 5 osób posługujących w Liturgii)!!! Proszę nie przychodzić do kościoła tylko uczestniczyć przez transmisje telewizyjne!!! Kościół będzie otwierany tylko na indywidualną adorację przy zachowaniu maksymalnej liczby 5 osób obecnych w kościele:
  • WIELKI CZWARTEK17.00Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 19.00
  • WIELKI PIĄTEK – W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły15.00Nabożeństwo Wielkiego Piątku na cześć Męki Pańskiej. Adoracja w Bożym Grobie do 19.00
  • WIELKA SOBOTA – adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od 15.00 do 18.00. Nie będzie w tym dniu poświęcenia pokarmów – modlitwa błogosławieństwa na stronie internetowej – będzie też dostępna wydrukowana na ulotkach.
  • WIELKA NOC (z soboty na niedzielę)20.00Msza Święta Wigilii Paschalnej
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze Święte w tym dniu:  7.00  WAWRZEŃCZYCE kolejne Msze wg porządku niedzielnego: 9.45,  11.15 i 12.30
  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze Święte według porządku niedzielnego.
  1. Transmisje telewizyjne Triduum Paschalnego:
  • TVP – transmisja z Jasnej Góry – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna – godz. 18.00 (W. Piątek godz. 20.50 Droga Krzyżowa z Watykanu)
  • TV Trwam – transmisja z Watykanu – Wielki Czwartek i Wielki Piątek godz. 18.00, Wigilia Paschalna – godz. 21.00
  1. Okazja do spowiedzi przed wieczorną Mszą św. lub po umówieniu się przez telefon. Kościół poucza, iż jeśli nie ma fizycznej możliwości odprawienia spowiedzi należy wzbudzić sobie tzw. Żal za grzechy doskonały – przeproszenie Boga za popełnione grzechy. Gdy ustanie przeszkoda do spowiedzi należy jak najszybciej przystąpić do sakramentu pokuty.
  2. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • W tym tygodniu – Rodzina Pana Bogdana Ormana i Rodzina Pana Krystiana Hałysa
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Tadeusza Ormana i Rodzina Pana Jacka Ormana