NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA) – 28.03.2021

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – dzisiaj o godz. 16.30.
  2. Msze święte: w poniedziałek i wtorek – w kaplicy Sióstr, w środę – w kościele parafialnym o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi tylko w środę od 17.15.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne – największe święta w ciągu roku, kiedy nie tylko wspominamy ale i uobecniamy dzieło naszego Odkupienia. Dołóżmy wszelkich starań, aby te dni, od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej, przeżyć jak najowocniej.
  4. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Obchody Wielkiego Tygodnia, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, to – dla nas katolików i innych chrześcijan na całym świecie – najważniejsze święta. Kolejny już raz będziemy obchodzić je w okolicznościach pandemii. W tym niełatwym czasie obejmujemy naszą myślą wszystkich chorych, ich rodziny oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności, zawierzając ich życie Miłosiernemu Bogu.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych. Apeluję do wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6,54).

Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą, a modlitwa – zwłaszcza w momentach doświadczeń i trudów – jest naszym umocnieniem na drodze do zbawienia. Wierzę, że dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei.

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

1. Jeśli będziemy mieli pragnienie uczestniczenia w Liturgii, a zauważymy, że w kościele jest wystarczająca liczba osób – można pozostać na Liturgii ale przed kościołem, zachowując normy bezpieczeństwa sanitarnego.
  1. Porządek Triduum Paschalnego w naszej parafii:

WIELKI CZWARTEK

• 17.00Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji (Ciemnicy) do godz. 19.00

WIELKI PIĄTEKW tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły.

•  9.00 –  CIEMNA JUTRZNIA – Początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
  • 17.00Nabożeństwo Wielkiego Piątku na cześć Męki Pańskiej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godz.  20.00

WIELKA SOBOTA

9.00 – CIEMNA JUTRZNIA – Początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny na terenie PRZED NASZYMI KOŚCIOŁAMI według następującego:

• UJÓW – 10.00  przed kościołem w Ujowie
  • WAWRZEŃCZYCE – przed kościołem w Wawrzeńczycach – 10.30  WAWRZEŃCZYCE (część od kościoła w stronę Ujowa) / 11.00  WAWRZEŃCZYCE (część od kościoła w stronę Stróży i Mietkowa)
  • STRÓŻA – przed kościołem w Stróży: 11.30 – STRÓŻA ul. Parkowa, Ogrodowa, Rzeczna / 11.50 STRÓŻA ul. Kolejowa, Leśna, Szkolna
  • MIETKÓW – poświęcenie odbędzie się przed kościołem w Wawrzeńczycach: 12.15 MIETKÓW (ul. Kolejowa) 12.45  MIETKÓW (ul. Ogrodowa, Parkowa, Bystrzycka) 13.15 MIETKÓW (ul. Kątecka, ul. Chłopska, ul. Klonowa, ul. Akacjowa)
  • ŚWIĘCENIE DODATKOWE –14.45  przed kościołem parafialnym

Proszę aby w Błogosławieństwie pokarmów uczestniczyła tylko JEDNA OSOBA z Rodziny (najlepiej dorosła) aby ograniczyć maksymalnie liczbę osób uczestniczących w obrzędzie!

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

ZAPRASZAM DO PODEJMOWANIA ADORACJI W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ – osoby, które chciałyby zadeklarować swój obecność a przez to podjąć „opiekę” nad kościołem na pół godziny lub godzinę – proszę o bezpośredni kontakt (W. Piątek od 13.00 do 20.00 z przerwą od 17.00 do 19.00 / W. Sobota od 12.00 do 20.00).

WIELKA NOC (z soboty na niedzielę)

20.30Uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej – najważniejsza Msza św. w ciągu całego roku – świętujemy Wielką, Świętą Noc Zmartwychwstania Pana Jezusa.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze Święte w tym dniu:  7.00 WAWRZEŃCZYCE kolejne Msze wg porządku niedzielnego: 9.45,  11.15 i 12.30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze Święte według porządku niedzielnego (taca na Seminarium Duchowne we Wrocławiu).

1. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – (przed Świętami) – Rodzina Pana Grzegorza Synówki i Pana Tomasza Jaskulskiego oraz Rodzina Pani Anny Stępińskiej i Rodzina Pana Stanisława Licnerskiego
  • w przyszłym tygodniu – Pani Helena Pałka, Pani Ewa Małek i Pani Feliksa Malinowska