NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (PALMOWA) – 25.03.2018

1. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – dzisiaj o godz. 16.30.
  2. Msze święte: w poniedziałek – w kaplicy Sióstr, we wtorek i w środę – w kościele parafialnym o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi tylko we wtorek i środę od 17.15.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne – największe święta w ciągu roku, kiedy nie tylko wspominamy ale i uobecniamy dzieło naszego Odkupienia. Dołóżmy wszelkich starań, aby te dni, od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej, przeżyć jak najowocniej. Porządek Triddum Paschalnego w naszej parafii:

WIELKI CZWARTEK

• 18.00Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji (Ciemnicy) do 21.00

WIELKI PIĄTEKW tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły.

•  9.00 –  CIEMNA JUTRZNIA – Początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 18.00Nabożeństwo Wielkiego Piątku na cześć Męki Pańskiej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji (Ciemnicy) do 22.00

WIELKA SOBOTA

• 9.00 – CIEMNA JUTRZNIA – Początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie.
  • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: 10.00 UJÓW, 10.30 STRÓŻA, 11.00 MIETKÓW, 11.30 WAWRZEŃCZYCE
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

WIELKA NOC (z soboty na niedzielę)

• 20.00Uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej – jest to najważniejsza Msza św. w ciągu całego roku – świętujemy Wielką, Świętą Noc Zmartwychwstania Pana Jezusa. PRZYNOSIMY ŚWIECE!!!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

• 6.00  Procesja Rezurekcyjna i Msza święta.
  • Kolejne Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego:  9.45,  11.15 i 12.30

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze Święte według porządku niedzielnego.

1. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  2. Ofiara składana w Wielki Piątek przy adoracji krzyża jest przeznaczona, jak każdego roku, na utrzymanie Miejsc Świętych w Ziemi Świętej, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny, na Papieski Wydział Teologiczny i Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  4. W kościele parafialnym zainstalowano nowe meble w zakrystii oraz wyświetlacz pieśni. Zainstalowano także wyświetlacz pieśni w Stróży. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu przed Triduum – Rodziny: Rodziny: Pana Łukasza Polańskiego, Pana Roberta Łygasa, Pana Mariusza Spryszaka i Panią Marię Mrzygłód.
  • w przyszłym (po Świętach) – Rodziny: Pani Bogumiły Piątek i Pani Agnieszki Skolmowskiej.