NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Msze święte w tygodniu:

od poniedziałku do piątku – w kaplicy Sióstr

w sobotę – o 9.00 – w kościele parafialnym

1. Wizyta duszpasterska – Kolęda od poniedziałku do piątku w Mietkowie od godz. 16.00.
  • poniedziałek (8.01) – Mietków – ul. Akacjowa, ul. Klonowa, ul. Kątecka (od Maniowa do centrum)
  • wtorek (9.01) – Mietków – ul. Parkowa, ul. Chłopska (od Ogrodowej)
  • środa (10.01) – Mietków – ul. Ogrodowa (od Borzygniewu), ul. Bystrzycka
  • czwartek (11.01) Mietków – ul. Kolejowa nieparz. 1-23 i ul. Kolejowa parz. 6-18 (od Kąteckiej do sklepu – obustronnie)
  • piątek (12.01) – Mietków – ul. Kolejowa nieparzyste od 33 do 27(od torów do poczty), następnie parzyste od 20 do 32 (od ul. Akacjowej do torów)
  • sobota (13.01) – Ujów od godz. 10.30 (od strony Wawrzeńczyc do placu kościelnego włącznie)
  • poniedziałek (15.01) – Ujów od godz. 16.00 – boczne ulice

1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Najnowszy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” – w piśmie m.in. opisane zostały zakony kontemplacyjne i pustelnicze oraz o prześladowanych chrześcijanach (cena 5zł)
  2. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji koncertu kolęd w Święto Trzech Króli. Szczególnie dziękuję Panu Mirosławowi Stawskiemu, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury za wielkie zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.
  3. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Stanisława Susło i Pana Zbigniewa Opalińskiego.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Kazimierza Synówki i Pana Huberta Synówki.