I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2017

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz nowy rok duszpasterski, którego hasło przewodnie brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, w którym będziemy odkrywać Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary.
  2. Zapraszam na Msze święte Roratnie: od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 17.30; w sobotę – w kościele parafialnym o godz. 9.00. Zapraszamy na bułkę i kakao po Mszy świętej: w poniedziałek do Przedszkola Sióstr i w środę – w dniu Św. Mikołaja – do świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach.
  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 17.00 (pół godziny przed Mszą świętą)
  4. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w kościele parafialnym o godz. 17.30, podczas której zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.
  5. W piątek, 8 grudnia, zachęcam by jednoczyć się w modlitwie w tzw. „Godzinie Łaski” od 12.00 do 13.00. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja poprosiła, aby co roku w południe ofiarować modlitwę, dzięki której ześle wiele łask, szczególnie łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.
  6. Każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć katolików w krajach byłego ZSRR ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  7. Można zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas. Małe świece – 6zł, duże – 14zł.
  8. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii odbędzie w następny poniedziałek 11 grudnia.
  9. W tym roku IV Niedziela Adwentu przypada 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia. Udało mi się poprosić innych księży o pomoc duszpasterską, stąd Msze święte w niedzielę (24 grudnia) będą o 8.oo i 11.15 w Wawrzeńczycach oraz o 9.45 równolegle w Stróży i Ujowie. Pasterka także jest zaplanowana równolegle o 22.00 w Stróży i Ujowie oraz o północy w Wawrzeńczycach. Przypominam, że udział w Pasterce nie zwalnia nas z Mszy świętej do południa, kiedy świętujemy jeszcze ostatnią Niedziele Adwentu.
  10. W rozpoczynającym się roku liturgicznym będziemy przeżywali Misje Święte, które zostały zaplanowane od 8 kwietnia (Niedziela Bożego Miłosierdzia) do 15 kwietnia (3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna). Już dzisiaj proszę o modlitwę o dobre owoce Misji dla naszej Parafii oraz o światło Ducha Świętego dla Księdza Misjonarza.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest Gość Niedzielny, w którym m.in.: o wierze mężczyzny oraz o tzw. pokoleniu smartfona. Jest także Mały Gość Niedzielny (4zł), w którym: lampion roratni do samodzielnego złożenia, o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu
  12. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Leszka Czyżowicza i Pan Stanisław Pietruszka.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Kamila Wójcika i Pan Zdzisław Czapnik.