NARODZENIE PAŃSKIE – 25.12.2022

1. W poniedziałek (26 grudnia) w Drugi Dzień Świąt – Święto Świętego Szczepana – Msze święte będą sprawowane według stałego porządku niedzielnego: o godz. 8.00 WAWRZEŃCZYCE, 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 WAWRZEŃCZYCE. Po każdej Mszy świętej poświęcenie owsa. W Drugi Dzień Świąt ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  2. Msze święte w tygodniu:
  • we wtorek – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty – Msza św. o godz. 00 wraz z poświęceniem wina.
  • w środę, czwartek i piątek – Msza święta o godz. 8.30
  1. W sobotę, 31 grudnia – we wspomnienie Św. Sylwestra, papieża, zakończymy rok kalendarzowy 2022. Msza święta dziękczynna za mijający rok o godz. 17.00.
  2. W niedzielę, 1 stycznia 2023 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte w tym dniu STRÓŻA – o godz. 9.45, WAWRZEŃCZYCE – o godz. 11.15, 12.30 – NIE BĘDZIE MSZY o 8.00 a także o 16.00.
  3. Przeprowadzanie parafii odbędzie się w środę i czwartek (28 i 29 grudnia). Wszystkich, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób pomóc – przenoszenie rzeczy do samochodu, przewóz busem itp. – zapraszam w te dni na godzinę 11.00.
  4. Przekazanie Siostrom kluczy do domu i całkowite oddanie domu nastąpi w piątek, 30 grudnia, o godz. 10.00.
  5. Od 30 grudnia tymczasową siedzibą Parafii będzie mieszkanie przy plebani w Strzelcach koło Świdnicy. Tam też będzie można załatwiać wszelkie sprawy kancelaryjne po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  6. Zapasowe klucze do kościoła parafialnego są u Pani Doroty Czerwonki-Susło.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (8zł) oraz Mały Gość Niedzielny – numer styczniowy (7zł).
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świątecznego wystroju naszych świątyń – za dekorację w kościołach oraz choinki. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Tadeusza Czapnika i Rodzina Pana Kazimierza Butkiewicza
  • w przyszłym tygodniu– Rodzina Pana Leszka Czyżowicza i Rodzina Pana Sebastiana Malkowskiego