NARODZENIE PAŃSKIE – 25.12.2016

1. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Po Mszy św. błogosławieństwo owsa.
  2. Tak naprawdę to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy. OKTAWĘ NARODZENIA PAŃSKIEGO ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.

We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Msza św. wraz z błogosławieństwem wina godz. 17.00.

W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię o godz. 16.15 zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

W czwartek, 29 grudnia – Msza święta w Kaplicy Sióstr.

W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Msza święta o godz. 17.00

w sobotę, 31 grudnia – we wspomnienie Św. Sylwestra, papieża, zakończymy rok kalendarzowy 2016. Msza święta dziękczynna za mijający rok o godz. 17.00

w niedzielę, 1 stycznia 2017Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte w tym dniu o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW oraz 16.00 WAWRZEŃCZYCE.

1. Od 2 stycznia rozpocznie się wizyta duszpasterska – Kolęda. Kolęda od poniedziałku do czwartku rozpoczynać się będzie o 16.00, w sobotę o 10.30. Dokładny plan PONIŻEJ.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. w „Gościu Niedzielnym” (8zł): 100 świątecznych stron. Jest także „Mały Gość Niedzielny” (4zł), w którym m.in. o tym jak dzisiaj wygląda dzisiaj Betlejem oraz o młodym geniuszu komputerowym, 15-letnim Włochu, który może zostać wyniesiony na ołtarze. Niedziela – numer świąteczny po 10zł.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz wystrój świąteczny naszych świątyń. Dziękuję za ofiarowane do naszych świątyń choinki. Proszę o posprzątanie kościoła:

w tym tygodniu – rodzina Pana Adama Pietruszki oraz Pan Bogdan Urbański.

w przyszłym tygodniu – rodzina Państwa Jamrozów i rodzina Państwa Błaszczyków.

1. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

KOLĘDA 2-7.01.2017

PONIEDZIAŁEK – 2 stycznia 2017 od 16.00