IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu przypada 24 grudnia i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w niedzielę (24 grudnia) będą o 8.oo i 11.15 w Wawrzeńczycach oraz o 9.45 równolegle w Stróży i Ujowie.
  2. Świętowanie narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  3. Pasterka równolegle o 22.00 w Stróży i Ujowie oraz o północy w Wawrzeńczycach.
  4. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  5. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  6. OKTAWA NARODZENIA PAŃSKIEGO:
  • We środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Msza św. wraz z błogosławieństwem wina godz. 17.00.
  • W czwartek, 28 grudnia (wspominamy św. Młodzianków, męczenników), w piątek, 29 grudnia i w sobotę, 30 grudnia – Msze święte o godz. 9.00. W sobotę w Wawrzeńczycach zmiana tajemnic różańcowych (zamiast w 1 sobotę stycznia).
  • w niedzielę, 31 grudnia – w Święto Świętej Rodziny z Nazaretu, zakończymy rok kalendarzowy 2017. Msze święte według stałego porządku niedzielnego
  1. W poniedziałek, 1 stycznia 2018Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte w tym dniu o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW oraz 16.00 WAWRZEŃCZYCE.
  2. Szczegółowe informacje o Mszach Świętych od 24 grudnia do 1 stycznia – na plakacie.
  3. Wizyta duszpasterska – Kolęda w czwartek, piątek i sobotę w Stróży (wg planu podanego osobno).
  4. Zapraszam już dzisiaj na Koncert Kolęd w wykonaniu Ewy Urygi, który odbędzie się w Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2018r. w Wawrzeńczycach o godz. 16.00.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny – wydanie na 2 tygodnie – w cenie 8zł.
  6. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świątecznego wystroju naszych świątyń – za dekorację w kościele oraz ofiarowane choinki.
  7. Dziękuję serdecznie Pani Sołtys z Wawrzeńczyc Marzenie Kałamarz, Pani Dorocie Pietruszka oraz wszystkim innym Paniom za pomoc w organizowaniu spotkań po Roratach przy bułce i kakao.

Proszę o posprzątanie kościoła:

• w tym tygodniu – Rodzina Pana Marcina Gałęckiego i Pana Jana Gałęckiego;
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pani Krystyny Augustyniak i Pana Michała Markiewicza.