IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2016

1. Msze święte Roratnie: od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 30 z wyjątkiem: we wtorek – o godz. 7.10 (w tym dniu autobus szkolny przywiezie dzieci z Mietkowa 6.45, ze Stróży 6.50 i Ujowa 6.50 do kościoła, a potem odwiezie do szkoły); w sobotę (Wigilia) – w kościele parafialnym o godz. 9.00.
  2. W naszej Parafii spowiedź będzie w środę (21 grudnia) od godz. 17.00 w każdym kościele. Dzień wcześniej, we wtorek (20 grudnia) spowiedź w Kątach Wrocławskich od 8.30 do 10.30 i od 16.00 do 18.00. Odwiedziny u chorych w piątek (23 grudnia) przed południem.
  3. Obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. Pasterka – Msza św. w nocy: 21.00 UJÓW, 22.30 STRÓŻA i 24.00 WAWRZEŃCZYCE.
  5. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  6. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  7. Szczegółowe informacje o Mszach Świętych od 24 grudnia do 1 stycznia – na plakacie.
  8. W Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2017r. w Milinie odbędzie się Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Każdy może wziąć udział. Zgłoszenia do 31 grudnia. Szczegóły na plakacie.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej w „Gościu Niedzielnym” (5zł): m.in. zamrożonych embrionach, świadectwo katolickiego proboszcza z Aleppo oraz modlitwy wieczerzy wigilijnej. Jest także „Mały Gość Niedzielny” (4zł), w którym m.in. o tym jak dzisiaj wygląda dzisiaj Betlejem oraz o młodym geniuszu komputerowym, 15-letnim Włochu, który może zostać wyniesiony na ołtarze.
  10. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:

w tym tygodniu – rodzina Pani Agnieszki Piątek, Pani Bogumiła Piątek, rodzina Państwa Łygasów oraz rodzina Państwa Spryszaków.

w przyszłym tygodniu (przed Świętami) – rodzina Pana Adama Pietruszki oraz Pan Bogdan Urbański