III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017

1. Dzisiaj po Mszach świętych w Wawrzeńczycach kiermasz świąteczny organizowany przez Siostry oraz Rodziców dzieci z przedszkola Sióstr Jadwiżanek.
  2. Msze święte Roratnie:
  • w poniedziałek, środę i piątek – o godz. 17.30;
  • we wtorek i czwartek – o godz. 6.45; autobus przywiezie na Roraty dzieci z wiosek naszej Parafii wg rozkładu: 6.20 Mietków, 6.27 Stróża Dolna, 6.30 Stróża (sklep), 6.35 Ujów. Po Mszy autobus zawiezie dzieci z Wawrzeńczyc do szkoły o 7.40.
  • w sobotę – o godz. 9.00.
  • Zapraszamy na bułkę i kakao po Mszy świętej: w poniedziałek do Przedszkola Sióstr i w środę do świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach.
  1. Spowiedź adwentowa w tygodniu: w Paździornie we wtorek, 19 grudnia o 17.30 i w Kątach Wrocławskich w czwartek, 21 grudnia: od 8.30 do 10.30 i od 16.00 do 18.00.
  2. Odwiedziny u chorych w środę (20 grudnia) od godz. 10.00.
  3. W przyszłą niedzielę IV Niedziela Adwentu przypada 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia. Msze święte w tym dniu: o oo i 11.15 w Wawrzeńczycach oraz o 9.45 równolegle w Stróży i Ujowie.
  4. Świętowanie narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w naszych domach Wieczerzą Wigilijną – zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  5. Pasterka równolegle o 00 w Stróży i Ujowie oraz o północy w Wawrzeńczycach. Przypominam, że udział w Pasterce nie zwalnia nas z Mszy świętej do południa, kiedy świętujemy jeszcze ostatnią Niedziele Adwentu.
  6. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 9.45 STRÓŻA, 11.15 WAWRZEŃCZYCE i 12.30 UJÓW. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  7. W Drugi Dzień Świąt – Święto Św. Szczepana – Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Ofiarą złożoną na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  8. Szczegółowe informacje o Mszach Świętych od 24 grudnia do 1 stycznia – na plakacie.
  9. Zapraszam już dzisiaj na Koncert Kolęd w wykonaniu Ewy Urygi, który odbędzie się 6 stycznia 2017r. w Wawrzeńczycach o godz. 16.00.
  10. Można zaopatrzyć się w świece wigilijne Caritas. Małe świece – 6zł, duże – 14zł.
  11. W zeszłym tygodniu na Kościół na Wschodzie zebrano: 1223zł. Bóg zapłać.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  13. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu (przed Świętami) – Rodzina Pana Mirosława Boreckiego, Pana Szymona Boreckiego, Pana Dariusza Majchrowskiego i Pana Sławomira Ołdaka;
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Marcina Gałęckiego i Pana Jana Gałęckiego.