CHRYSTUSA KRÓLA – 21.11.2021

1. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek, wtorek i środę – w kaplicy Sióstr
  • w czwartek i piątek – o godz. 17.30 w Wawrzeńczycach
  • w sobotę o godz. 9.00 w Wawrzeńczycach
  1. Na czas remontu nie ma Mszy świętej w Ujowie o 12.30. Zamiast tego odprawiana jest dodatkowa Msza święta o 12.30 w Wawrzeńczycach według intencji przyjętych do Ujowa.
  2. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.
  3. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy świętej.
  4. Przez osiem dowolnie wybranych dni listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących poprzez nawiedzenie cmentarza i modlitwę się w intencji zmarłych.
  5. Dostępne są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 7zł, duża świeca – 16 złotych.
  6. W minioną niedziele w XIII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM zebrano na rzecz mieszkańców Libanu kwotę w wysokości 1650 zł.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (6zł) z filmem o nowym błogosławionym ks. Janie Masze, Mały Gość Niedzielny (5zł) z lampionem oraz kalendarze (10zł).
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Anny Kozieł i Pani Barbara Kozarowicz
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Franciszka Bieńko i Rodzina Pana Jacka Susło

ZAPROSZENIE DO WŁĄCZENIA SIĘ W SYNOD:

Od października br. do połowy 2022 r. w Kościele na całym świecie trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Synod. Synod najogólniej mówiąc jest czasem wspólnego zastanawiania się nad sytuacją Kościoła, nad jego teraźniejszością i przyszłością. Zupełną nowością obecnego Synodu jest fakt, że papież prosi by wzięli w nim udział nie tylko biskupi, księża ale przede wszystkim wszyscy ochrzczeni a nawet osoby niekoniecznie nawet formalnie należące do Kościoła, chcące jednak włączyć się w spotkania synodalne. Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć do naszej parafialnej grupy synodalnej. Mamy nadzieję, że podczas kilku wspólnych spotkaniach, dzięki modlitwie dane nam będzie otwarcie porozmawiać o Kościele, o jego sytuacji, o jego nadziejach oraz o wyzwaniach, przed którymi stoi. Spotkanie w grupie ma być czasem nade wszystko wzajemnego słuchania i bardzo szczerego wypowiedzenia się o tym, co nas cieszy i co nas boli w Kościele. Wszystkie głosy wypowiedziane w trakcie spotkań parafialnej grupy synodalnej zostaną przekazane do diecezjalnego zespołu a następnie zebrane i w kolejnych etapach przekazane aż do Stolicy Apostolskiej. Wszystkich, dosłownie wszystkich, zainteresowanych utworzeniem grupy, czyli osoby w każdym wieku, osoby zaangażowane w życie parafii, ale także będące w naszym kościele rzadko, a wręcz wcale, proszę o zgłoszenie się po zakończonej Mszy św. do zakrystii, gdzie przekażę niezbędne informacje.

Zapraszam na spotkanie organizacyjne dla grupy w piątek, 26 listopada, po Mszy świętej. Będzie można zgłosić chęć udziału w grupie także w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.