CHRYSTUSA KRÓLA – 20.11.2022

1. Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek, wtorek i środę – MSZY ŚWIĘTEJ NIE BĘDZIE
  • w czwartek i piątek – WAWRZEŃCZYCEo godz. 17.30. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.
  • w sobotę Msza święta o godz. 9.00.
  1. Ministrantów zapraszam w piątek na wieczorną Mszę świętą, a po niej na zbiórkę.
  2. Zapraszam dzieci (do 8 klasy włącznie) do przystąpienia do Parafialnego Żywego Różańca Dzieci na jeden rok kalendarzowy. Deklaracje dostępne w zakrystii.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – już dzisiaj zapraszam do dobrego przeżycia tego czasu przez Roraty.
  4. Dostępne są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca – 10 złotych, duża świeca – 20 złotych.
  5. Przedstawiciele Rady Kościelnej rozprowadzać będą opłatki wigilijne w najbliższą sobotę:
  • w Wawrzeńczycach od godz. 11.00.
  • w Ujowie od godz. 9.00

W Mietkowie i Stróży opłatki roznoszone w późniejszym czasie.

Dochód z opłatków przeznaczony na sfinansowanie budowy Domu Parafialnego. W pierwszą niedzielę grudnia planowany jest kiermasz ciast oraz stroików świątecznych przygotowywanych przez Wawrzeńczyce, a w drugą przez Ujów.

1. Zostało założone osobne konto na wpłaty na nową Plebanię: 02 9584 1119 2013 1207 1895 0007
  2. W zeszłą niedzielę w ramach XIV DNIA SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM pod hasłem UKRAINA – ULECZYĆ TĘSKNOTĘ zebrano do puszek 2 000 złotych.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – numer grudniowy (adwentowy).
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Pana Dariusza Majchrowskiego i Rodzina Pani Teresy Ołdak
  • w przyszłym tygodniu – Pan Jan Misiurka, Pani Józefa Misiurka i Rodzina Pana Dariusza Rogali

Zapowiedzi przedślubne:

Szymon Górkowy, kawaler, zam. Stróża i Dorota Weronika Niesyczyńska, panna, zam. Domanice – zapowiedź 2 – o znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.