8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr, we wtorek w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  2. W środę, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia: 16.00 – UJÓW, 17.15 – STRÓŻA i 18.30 – WAWRZEŃCZYCE.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków: dwóch posiłków skromne i jednego do syta w ciągu dnia. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, o 18.00 Msza święta.
  5. Droga Krzyżowa: UJÓW – czwartek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 18.00 a następnie MSZA ŚWIĘTA.
  6. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  7. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ. Pod każdym z pól umieszczonych na karcie czekają zadania przeznaczone na kolejne dni Wielkiego Postu (post, modlitwa i jałmużna). Zdrapka służy wszystkim, którzy nie chcą, by Wielki Post minął niepostrzeżenie i pragną dobrze przygotować się do Wielkanocy. Można taką zdrapkę otrzymać po Mszy świętej.
  8. Zapraszam na 3-dniową Pielgrzymkę do Krakowa i okolic. Na trasie: obóz koncentracyjny Auschwitz – Kraków – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice. Termin: od 31 maja do 2 czerwca (od piątku do niedzieli). Koszt całkowity: 560 zł.
  9. Osoby, które zapisały się na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa 30 marca proszę o wpłacanie 90 złotych.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi przedślubne:

• Marek Bandura, kawaler, zam. Mietków – Natalia Borowska, panna, zam. Kąty Wrocławskie – zapowiedź 2
  • Tomasz Lasota i Iwona Lasota z d. Wiszniowska, cywilnie związani ze sobą, zam. Stróża – zapowiedź 1

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.