8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

1. Msze święte w poniedziałek i wtorek – w Kaplicy Sióstr
  2. W środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia: 9.00 – WAWRZEŃCZYCE, 16.30 – STRÓŻA i 18.00 – WAWRZEŃCZYCE. W Popielec obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (obowiązuje wszystkich) i oraz spożywamy trzy posiłki w ciągu dnia: dwa skromne i jeden do syta (obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, pozostali zachęceni). W tym roku owoce postu oraz modlitwę ofiarujemy w intencji pokoju na Ukrainie.
  3. Dzisiaj i w Środę Popielcową ZBIÓRKA DO PUSZEK NA RZECZ POMOCY MATERIALNEJ DLA UCHODŹCÓW WOJENNYCH. W przyszłą niedzielę także będzie okazja do takiej pomocy.
  4. W czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 18.00 Msza święta. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna za kapłanów i w intencji nowych powołań kapłańskich przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli, która potrwa do 11 marca br.
  5. Droga Krzyżowa:
  • STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
  1. W sobotę – 1 sobota miesiąca – Różaniec, o godz. 8.30, Msza święta ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00 w kościele parafialnym.
  2. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  3. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ. Pod każdym z pól umieszczonych na karcie czekają zadania przeznaczone na kolejne dni Wielkiego Postu (post, modlitwa i jałmużna).
  4. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
  • Pielgrzymka do Lichenia (jednodniowa) – BRAK MIEJSC
  • Pielgrzymka do Pragi, Wiednia i Budapesztu – od 30 czerwca do 3 lipca (czwartek – niedziela) – koszt 1350 zł + 60 euro (wstępy)
  • Pielgrzymka do Lourdes (9 dni) – od 10 do 19 września (od soboty do poniedziałku) – koszt 3250 zł + 70 euro (wstępy)
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny” (numer marcowy).
  2. Kurs przygotowujący dorosłych do bierzmowania rozpocznie się 13 marca 2022. Wszystkie spotkania będą odbywały się w niedziele od 18.00 do 21.00 w kościele Św. Piotra i Pawła we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pani Ireny Lichwa i Rodzina Pana Edwarda Czyżowicza
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Wojciecha Smereki i Pan Bolesław Smereka

W gablocie przy kościele wywieszona jest lista sprzątania na luty i marzec.