8 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26.02.2017

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr, we wtorek w kościele parafialnym o godz. 17.30.
  2. W środę, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia: 16.00 – UJÓW, 17.00 – STRÓŻA i 18.00 – WAWRZEŃCZYCE. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków: jednego do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17.30, o 18.00 Msza święta. Wcześniej Msza święta i Droga Krzyżowa w UJOWIE o godz. 16.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca: przed południem – odwiedziny chorych; Msza święta i Droga Krzyżowa w STRÓŻY o godz. 16.00; W WAWRZEŃCZYCACH: 17.30 DROGA KRZYŻOWA, a następnie MSZA ŚWIĘTA.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca obchodzimy jednocześnie Święto Św. Kazimierza. O godz. 8.30 Różaniec, o 9.00  Msza święta i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  8. Od przyszłej niedzieli można będzie zakupić w ramach wielkopostnej akcji Caritas: baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł i świece wielkanocne po 6 zł. Więcej na naszej stronie internetowej.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  10. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – rodzina Pana Leszka Rajcy oraz rodzina Pana Karola Rajcy.
  • w przyszłym tygodniu – Pani Maria Mrzygłód i Anna Hirschberg oraz Anna Chrzan i Ewa Małek.