7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

1. Msze święte w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00
  2. W środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia: 9.00 – WAWRZEŃCZYCE, 16.30 – STRÓŻA i 18.00 – WAWRZEŃCZYCE. W Popielec obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (obowiązuje wszystkich) i oraz spożywamy trzy posiłki w ciągu dnia: dwa skromne i jeden do syta (obowiązuje wszystkich pomiędzy a rozpoczęciem 60. roku życia, pozostali zachęceni).
  3. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 18.00 Msza święta.
  4. Droga Krzyżowa – w najbliższy piątek będzie przeżywana jako modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie:
  • STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
  1. W sobotę Msza święta wyjątkowo wcześniej – o godz. 8.00!!!
  2. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach planowanych z naszej Parafii:
  • Pielgrzymka do Beskidu Śląskiego – PSZCZYNA – BIELSKO BIAŁA – SZCZYRK – CIESZYN – WISŁA – ISTEBNA – KONIAKÓW – ŻYWIEC – RYCHWAŁD – od 29 czerwca do 2 lipca (czwartek – niedziela) – koszt 1250 zł
  • Pielgrzymka na Litwę (7 dni) – NIEPOKALANÓW – SOKÓŁKA – KOWNO – WILNO – SZYDŁOWO – SZAWLE – TROKI – DRUSKIENNIKI (rejs po Niemnie) – BIAŁYSTOK – od 19 do 25 sierpnia – koszt 2250 zł
  1. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Kiermaszu Walentynkowego przez upieczenie ciast, przygotowanie stroików. Dziękuję za aktywny udział w tym kiermaszu. Zebrana przy tej okazji kwota 4 130 złotych przeznaczona została na konto budowy plebanii.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (UWAGA nowa cena: 10zł) oraz Mały Gość Niedzielny – NOWY numer marcowy na Wielki Post (7zł).
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Drabika i Rodzina Pani Marii Ziółkowskiej
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Andrzej Kordiaka i Rodzina Pana Mirosława Jarosza