7 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19.02.2017

1. Msze święte: od poniedziałku do piątku – w Kaplicy Sióstr, w sobotę o godz. 00 w kościele parafialnym.
  2. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra, które jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Wspierajmy w tym dniu szczególnie papieża Franciszka.
  3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Sandomierza i Kodnia proszę o wpłatę zaliczki 100 złotych do końca lutego.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – rodzina Pana Grzegorza Synówki oraz rodzina Państwa Jaskulskich.
  • w przyszłym tygodniu – rodzina Pana Leszka Rajcy oraz rodzina Pana Karola Rajcy.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• 20 II (poniedziałek) – bł. Franciszka i Hiacynty Marto – pastuszkowie, którym wraz z Łucją ukazała się w 1917 roku w Fatimie Matka Boża.
  • 21 II (wtorek) – św. Piotra Damiani, biskupa i doktora Kościoła – wspomnienie dowolne – żył w XIw., wybitny kameduła całe swe życie i liczne talenty ofiarował służbie papiestwu. Jego wielką zasługą było przygotowanie gruntu pod reformy w Kościele, które później miał przeprowadzić Grzegorz VII.
  • 23 II (czwartek) – św. Polikarpa, biskupa i męczennika – wspomnienie obowiązkowe – uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169;

Komunikat do Wiernych Archidiecezji  Wrocławskiej w związku z Jubileuszowym 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi; „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem

WIKARIUSZ  GENERALNY