6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

1. W poniedziałek Mszy świętej NIE BĘDZIE.
  2. We wtorek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, Msza święta o godz. 18.00.
  3. W środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia: 9.00 – WAWRZEŃCZYCE, 16.00 – UJÓW, 17.00 – STRÓŻA i 18.15 – WAWRZEŃCZYCE. W Popielec obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (obowiązuje wszystkich) i oraz spożywamy trzy posiłki w ciągu dnia: dwa skromne i jeden do syta (obowiązuje wszystkich pomiędzy a rozpoczęciem 60. roku życia, pozostali zachęceni).

W Środę Popielcową – Ogólnopolska zbiórka do puszek, z której zebrane środki, za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie – jako wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

1. W czwartek – Droga Krzyżowa a następnie Msza święta w Ujowie od godz. 17.00.
  2. W piątek:
  • STRÓŻA – o godz. 16.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta
  • WAWRZEŃCZYCE – o godz. 18.00 Droga Krzyżowa następnie Msza święta.
  1. W sobotę Msza święta – o godz. 9.00.
  2. W przyszłą niedzielę – 1 Niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczynam rekolekcje w Brzegu Dolnym – proszę o modlitwę. Będzie zastępstwo. Poza Mszami świętymi jak w każdą niedzielę, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.
  3. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie w Kątach Wrocławskich od 16 lutego do 15 marca. Spotkania odbywać się będą w piątki i w niedziele o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  4. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach (zostały ostatnie miejsca):
  • WŁOCŁAWEK – GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA – STOCZEK WARMIŃSKI – PŁOCK – od 24 do 26 czerwca (poniedziałek – środa) – cena: 720zł + 60 zł
  • PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE – od 16 do 23 sierpnia – cena: 2650 zł + 120 euro
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny na luty (7 zł) oraz Gość Niedzielny Extra na Wielki Post (14 zł). Jest także Zdrapka Wielkopostna.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Artura Kozaka i Pani Bożena Kozak
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Krzysztofa Rafalskiego i Rodzina Pani Joanny Michalickiej