6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018

1. Msze święte: w poniedziałek – w Kaplicy Sióstr, we wtorek w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  2. W środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia: 16.00 – UJÓW, 17.15 – STRÓŻA i 18.30 – WAWRZEŃCZYCE. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków: jednego do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, o 18.00 Msza święta.
  5. Droga Krzyżowa: UJÓW – czwartek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / STRÓŻA – piątek o godz. 16.00 (wraz ze Mszą świętą) / WAWRZEŃCZYCE – piątek o godz. 17.30 a następnie MSZA ŚWIĘTA.
  6. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI – w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  7. Zachęcam do przeżywania Wielkiego Postu ze ZDRAPKĄ WIELKOPOSTNĄ. Zdrapka Wielkopostna to ogólnopolska akcja Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Pod każdym z pól umieszczonych na karcie Zdrapki czekają niepowtarzalne zadania przeznaczone na kolejne dni Wielkiego Postu (post, modlitwa i jałmużna). Celem akcji jest świadome przygotowanie się do Wielkanocy poprzez realizację proponowanych zadań. Zdrapka służy wszystkim, którzy nie chcą, by Wielki Post minął niepostrzeżenie. Można taką zdrapkę otrzymać po Mszy świętej.
  8. Zapraszam na 3-dniową Pielgrzymkę do Małopolski i na Podkarpacie. Na trasie: Zabawa – Tarnów – Tuchów – Sanok – Kalwaria Pacławska – Przemyśl – Markowa. Termin: od 29 czerwca do 1 lipca (od piątku do niedzieli). Koszt całkowity: 540 zł. Szczegóły na plakacie (na tablicy ogłoszeń lub do wzięcia w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła)
  9. Radę Parafialną z Wawrzeńczyc i Mietkowa zapraszam na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  10. Sołtys wsi Wawrzeńczyce zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Wawrzeńczyc o zgłaszanie się w dniu 12 lutego (poniedziałek) do świetlicy wiejskiej w godz. 16.30 – 18.00 w celu odbioru decyzji podatkowych oraz informacji o opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  12. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzina Pana Jacka Janika i Pani Doroty Mazankiewicz.
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Mariusza Dołhacza i Pani Genowefa Dołhacz.