6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017

1. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, na które zapraszam, zwłaszcza tych, którym nie udało się jeszcze w nich uczestniczyć – codziennie po Mszy świętej – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00 (Msza wyjątkowo o tej godzinie, gdyż w tym dniu w Katedrze Wrocławskiej diakoni otrzymają święcenia kapłańskie – ksiądz proboszcz udaje się na te uroczystości)
  2. Od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  3. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 30 zakończona modlitwą brewiarzową – Nieszporami, następnie o godz. 18.00 Msza święta.
  5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach koło Oleśnicy ogłasza nabór do szkoły dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym w tym z autyzmem. Ośrodek zapewnia opiekę całoroczną w internacie lub w razie potrzeby transport do domu własnymi środkami lokomocji. Zajęcia edukacyjne organizowane są dla uczniów od 7 do 24 roku życia. Edukacja wspomagana jest przez specjalistów w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej, rewalidacyjnej, socjoterapeutycznej oraz integracji sensorycznej. Rekrutacja trwa cały rok. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny: m.in. Co mają robić katolicy w świecie, który odrzuca Boga oraz o matkach wielkich Polaków (5zł), najnowszy Mały Gość Niedzielny: magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy, opowieści o wyjątkowych mamach oraz Marek Kamiński – wielki podróżnik i ministrant (4zł) a także dwumiesięcznik Misyjne Drogi (4zł).
  9. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodziny Pani Anny Kozieł i Pani Barbara Kozarowicz.
  • w przyszłym tygodniu – Rodziny

W tym tygodniu patronuje nam:

26 Vśw. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów (wspomnienie obowiązkowe).