6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023

1. Msze święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku – w kościele parafialnym o godz. 18.00
  • w sobotę – o godz. 9.00
  1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej. Wyjątek w czwartek – nabożeństwo o 17.45.
  2. Od poniedziałku do środy – Dni modlitw o urodzaje.
  3. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem majowym, następnie Msza święta o godz. 18.00.
  4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na próby liturgiczne w poniedziałek, wtorek i czwartek.
  5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  6. Pierwsza Spowiedź w Parafii w piątek o godz. 16.30.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii to także Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce podczas Mszy świętej o godz. 11.00 w Wawrzeńczycach. Pozostałe Msze święte w tym dniu: 8.00 Wawrzeńczyce, 9.45 Stróża i 11.00 Ujów – pomoc duszpasterską w tym dniu będzie służył ks. Krzysztof Ora.
  8. Zapraszam na jednodniową Pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Termin: sobota (1 lipca). Koszt: 140zł.
  9. Proszę wpłacać na pielgrzymkę na Litwę do 10 czerwca.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (10zł) oraz majowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
  • w przyszłym tygodniu – Rodzina Pana Marka Lichwy i Rodzina Pana Edwarda Czyżowicza

Zapowiedzi przedślubne:

• Tomasz Włodarczyk, kawaler, zam. Kąty Wrocławskie i Weronika Wiktoria Prucnal, panna, zam. Stróża – zapowiedź 3
  • Damian Augustyniak, kawaler, zam. Mietków i Monika Iwona Morawska, panna, zam. Lędzina – zapowiedź 1

O znanych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.