6 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12.02.2017

1. Msze święte: od poniedziałku do soboty – w Kaplicy Sióstr.
  2. We wtorek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa, apostołów Słowian i patronów Europy.
  3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  5. Dziękuję za posprzątanie i wystrój kościoła oraz ofiarę na kwiaty. Proszę o posprzątanie kościoła:
  • w tym tygodniu – rodzina Pana Mieczysława Rafalskiego oraz rodzina Pana Krzysztofa Rafalskiego.
  • w przyszłym tygodniu – rodzina Grzegorza Synówki oraz Rodzina Państwa Jaskulskich.